Контроль у сфері формування, встановлення і застосування тарифів на житлово-комунальні послуги триває

Робота по контролю за дотриманням суб’єктами господарювання законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін у сфері надання житлово-комунальних послуг за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, триває.

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області спрямовує свою роботу як на забезпечення контролю за правильністю формування, встановлення та застосування суб’єктами господарювання державних регульованих цін, так і на запобігання порушенням у сфері ціноутворення.

Досвід перевірок у районах області, аналіз інформації про встановлені тарифи на комунальні послуги, наприклад, з централізованого водопостачання і водовідведення, послуги з управління побутовими відходами, свідчить про відсутність встановлення суб’єктами господарювання плати за абонентське обслуговування.

Плата за абонентське обслуговування встановлена Законом України “Про житлово-комунальні послуги”, поширюються на всю територію України і не може перевищувати граничний розмір, визначений Кабінетом Міністрів України.

Слід зазначити, що це не додаткова оплата за комунальні послуги, а щомісячний фіксований платіж, який є однією із складових частин оплати комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальної послуги та який Споживач повинен сплачувати незалежно від обсягу спожитих послуг згідно діючого законодавства.

Необізнаність населення, суб’єктів господарювання у сфері надання комунальних послуг щодо нарахувань та оплати за абонентське обслуговування призводять до порушень чинного законодавства.

Довідково інформуємо, що роз’яснення щодо застосування плати на абонентське обслуговування розміщено на офіційному веб-сайті Мінінфраструктури: https://mtu.gov.ua/content/16-rozyasnennya.html

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання на необхідність дотримання вимог чинного законодавства у сфері державного регулювання цін.

За умови виникнення питань у сфері ціноутворення, пропонуємо звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області для вжиття вичерпних заходів:

  • за адресою: пр-т Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003, або
  • на електронну пошту e-mail: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua
  • через електронну форму для надсилання звернень громадян, яка доступна на сайті: https://dpssmk.gov.ua/