Контроль та нагляд за виготовленою продукцією

Згідно секторального плану державного ринкового нагляду на 2019 рік та плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на 1 квартал 2019 року Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області фахівцями відділу ринкового та метрологічного нагляду у першому кварталі 2019 року проведено 17 планових виїзних перевірок характеристик продукції, в 12 з них встановлено порушення, враховуючи що на 3 підприємствах створені перешкоди у проведені планових перевірок, про що було повідомлено в письмовій формі Національну поліцію в Миколаївській області. За результатом аналізу повідомлень про виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, проведено одну перевірку стану виконання суб’єктом господарювання цих рішень.

Під час проведення планових перевірок характеристик продукції – електричне та електронне обладнання, засоби вимірювальної техніки, телефонні апарати, включаючи телефонні апарати для стільникових мереж зв’язку або інших бездротових мереж зв’язку, що містять передавачі або передавачі та приймачі, репітери (повторювачі) систем стільникового зв’язку та інше – на предмет дотримання Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» були виявлені  порушення: розповсюдження продукції, на якій відсутній знак відповідності технічним регламентам, розповсюдження продукції, щодо якої неналежно застосовано знак відповідності технічним регламентам.

Загалом за 1 квартал 2019 року виявлено 12 одиниць продукції, яка не відповідає вимогам технічних регламентів. До зазначеної продукції застосовано 11 обмежувальних (корегувальних) заходів. За результатом аналізу повідомлень суб’єктів господарювання про виконання ними рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів та перевірки стану виконання рішень  –  4 рішення виконані повністю, на підставі чого їх скасовано, термін виконання ще чотирьох подовжено, інші матеріали застосування обмежувальних (корегувальних) заходів знаходяться на розгляді.

В 1 кварталі 2019 року до перевірених підприємств застосовано штрафних санкцій на суму 38,42 тис. грн., з них сплачено в добровільному порядку 46,92 тис. грн. (враховуючи сплату штрафних санкцій, які накладені в 4 кварталі 2018р.) та три штрафи – за адміністративне правопорушення на суму 1,02 тис. грн., які були сплачені в добровільному порядку.