Консюмеризм і споживче право в Україні

17.03.2021 відбулася зустріч начальника управління захисту споживачів   Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Циган Ірини Миколаївни і начальника відділу контролю у сферах захисту споживачів. реклами, антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Мандрик Людмили Петрівни зі студентами Технолого-економічного коледжу Миколаївського національного аграрного університету. Тема зустрічі: «Консюмеризм і споживче право в Україні».

Розглядали актуальні питання щодо прав споживача у разі придбання ним товару неналежної якості, прав споживача у разі придбання товару належної якості, прав споживача у разі порушення умов договору.  Всім присутнім були надані практичні поради, щодо вирішення спірних питань, які виникають у разі порушення прав споживачів недобросовісними суб’єктами господарювання.

Під час зустрічі, представники Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області  проінформовали, про вступ в силу з 16.01.2021р. норми ст. 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Відповідно до  якої обслуговування споживачів обов’язково здійснюється державною мовою та  інформації про товари та послуги на території України надається державною мовою. У зв’язку з чим, надано рекомендації щодо дій споживача, у разі відмови суб’єктом господарювання в обслуговуванні державною мовою або при відсутності інформації про товари та послуги на державній мові.