Інформація про проведену роботу Первомайського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області

Первомайським районним управлінням за період з 01.06.2023р по 09.06.2023р. було проведено 01.06.2023р. засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Первомайській районній військовій адміністрації. В порядку денному:

  1. Основні причини та заходи попередження отруєнь бджіл засобами захисту рослин.
  2. Права та обов’язки власників пасік.
  3. Механізми встановлення факту отруєння бджіл.

За 2023 рік проведено – 6 засідань ДНПК при Первомайській районній військовій адміністрації та 2 засідання ДНПК при Первомайській міській раді.

Постійно ведеться роз’яснювальна робота через засоби масової інформації, за червень розміщено статтю “УВАГА! Небезпека виникнення хвороб тварин в наслідок  підтоплення територій області” на 5-х сайтах органів місцевого самоврядування. За 2023 рік висвітлено всього – 25 статі в сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, які розміщено на 133 сайтах міста та району.

Проводиться відпрацювання звернень громадян в 2023 році  стосовно 4-х випадків покусів бджіл,  стосовно роздрібної торгівлі харчовими продуктами – 2.

Виконання планів державних моніторингів  щодо залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах та необроблених харчових продуктах – 16, кормів – 14, риби та рибних продуктів – 3  з відбором проб та оформленням супровідних документів всього за 2023 рік – 33 зразка.

За 2023 рік здійснено – 14 позапланових інспектувань, 3 з яких, щодо експорту до КНР та США.

Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи у сфері запровадження і застосування постійно діючих процедур, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках з 170 суб’єктами господарювання.

Проведено в 2023 році – 3 семінара-наради «Щодо профілактики отруєння бджіл» з головами ОТГ, представниками фермерських господарств, представниками спілки бджолярів, бджолярами.

Спеціалісти управління постійно підвищують рівень своєї кваліфікації шляхом проходження дистанційних навчань та короткострокових навчальних програм.

Ведеться постійний контроль роботи ветеринарних лікарень.