Ідентифікація, профілактика: пріоритети лікарень ветеринарної медицини Миколаївщини

3 червня 2024 року в Миколаївській обласній державній лікарні ветеринарної медицини відбулася важлива нарада під головуванням начальника закладу Олександра Кулішова. До обговорення були залучені начальники районних і Миколаївської міської лікарень ветеринарної медицини, а також головний спеціаліст з організації протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Юлія Нечмілова.
Порядок денний наради охоплював низку нагальних питань у сфері ветеринарної медицини. Зокрема, учасники обговорили процеси ідентифікації й реєстрації тварин, які мають важливе значення для відстеження та контролю поголів’я.
Не менш важливою темою стала профілактика лейкозу – небезпечного захворювання, що може завдати значних збитків тваринництву. Обмін досвідом та впровадження ефективних заходів із запобігання поширенню цієї хвороби є пріоритетним завданням ветеринарних служб.
Окремо був розглянутий стан із випадками сказу серед тварин, адже це захворювання становить загрозу не лише для тварин, але й для людей. Розробка та реалізація скоординованої стратегії боротьби зі сказом допоможе підвищити рівень біобезпеки в регіоні.
Під час наради також було проаналізовано виконання плану протиепізоотичних заходів та розглянуто результати звітування м’ясопереробних підприємств, супермаркетів і забійних цехів. Дотримання належних санітарно-гігієнічних норм на всіх етапах виробництва та реалізації продуктів тваринного походження є ключовим для забезпечення їхньої безпеки для споживачів.
Системна взаємодія між різними ланками ветеринарної служби Миколаївщини, регулярний обмін інформацією та досвідом, а також розробка скоординованих дій для вирішення нагальних проблем є запорукою ефективного контролю епізоотичної ситуації та захисту здоров’я тварин у регіоні.