Грип птиці в с. Новоматвіївське

Під час проведення заходів з ліквідації грипу птиці в населених пунктах зони захисту (с. Сільвестрівка. с. Новоматвіївське, ТД «Золота підкова») та нагляду (с. Новоінгулка, с. Степанівка) проведено відбір стандартних зразків з метою лабораторного контролю за наявністю/відсутністю вірусу грипу птиці.

За результатами дослідження трахіальних та клоачних змивів від птиці яка належить жителям села Новоматвіївське, виявлено РНК вірусу грипу птиці типу А1 субтипу H5 (звіт про результати дослідження від 11.12.2020 № 003819 п.м. / 20 Одеської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби).

В інших населених пунктах с. Новоінгулка, с. Степанівка с. Сільвестрівка та ТД «Золота підкова» у відібраних зразках вірусу грипу птиці не виявлено.

З метою координації дій з локалізації і ліквідації спалаху грипу птиці 12.12.2020 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новоодеській районній державній адміністрації, рішенням якої визначено с. Новоматвіївське неблагополучним пунктом та затверджено план з ліквідації захворювання, який включає в т.ч зонування, стемпінг-аут, дезінфекцію.

Визначено буферну зону (зону захисту) радіусом 3 км від епізоотичного осередку, до якої ввійшли населені пункти: с. Кандибине, с. Сельвестрівське, Новоодеського району та туристичний двір «Золота підкова”.

Визначено зоною нагляду територію радіусом 10 км від епізоотичного осередку до якої ввійшли населені пункти: с. Новоінгулка Новоодеського району с. Степанівка Баштанського району та с. Капустине Вітовського району.

В осередку захворювання (с.Новоматвіївське) вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника захворювання, відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці.