Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області попереджає

Внаслідок руйнування дамби Каховської ГЕС частина населених пунктів Миколаївської області потрапляє в зону підтоплення.   Підтоплення території може  призвести к затопленню свердловин, шахтних колодязів, вигребів, каналізаційних споруд, сміттєзвалищ, кладовищ, складів отрутохімікатів, паливно-мастильних речовин та багато інших потенційних  джерел  мікробіологічного та хімічного забруднення  питної води.

В зв’язку з цим, Головне управління Держпродспоживслужби, з метою запобігання  виникнення інфекційних захворювань та хімічних отруєнь внаслідок вживання забрудненої води, пропонує  ретельно придержуватися наступних правил:

  • Для пиття, приготування їжі та гігієнічних процедур використовуйте тільки бутильовану або привізну воду.
  • Воду для господарських потреб беріть тільки з перевірених джерел. Не користуйтеся власними та громадськими  криницями, якщо ви знаходитесь в зоні підтоплення.
  • Кип’ятіть або дезінфікуйте в інший спосіб воду, взяту для пиття, миття фруктів та овочів, посуду.
  • Пам’ятайте, що кип’ятіння не позбавляє воду хімічного забруднення.
  • Після сходу води не починайте  користування водою з систем централізованого водопостачання для пиття, приготування їжі та гігієнічних процедур доки територіальні  органи місцевого самоврядування не розмістять оголошення про  безпечність води.

Бережіть своє здоров’я!