ФАХІВЦІ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ МИКОЛАЇВЩИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У СЕМІНАРІ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ «МОЛОЧНОГО МОДУЛЯ» В ОБЛАСТІ

У рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), на базі Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області пройшов обласний онлайн-семінар «Забезпечення якості та безпечності молока, що вводиться в обіг: нові вимоги та можливості».

Семінар організований задля підвищення рівня обізнаності про впровадження нових вимог до якості та безпечності молока і потребу в безперервному моніторингу даних про результати дослідження молока.

Учасниками онлайн-заходу стали фахівці Головного управління та територіальних підрозділів та регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.

Координаторка компонента «Молочний сектор» програми QFTP Ірина Висоцька розповіла учасникам семінару про запровадження системи контролю молока на національному рівні, історію розвитку програмного забезпечення «Молочний модуль» в Україні, а також продемонструвала переваги користування цією ІТ-платформою.

Про впровадження пілотного проекту «Програма контролю сирого молока» у Миколаївській області розповів начальник відділу держконтролю Держпродспоживслужби Миколаївщини Іван Гецнар.

Про лабораторну складову в рамках «Програми контролю сирого молока» поінформував фахівець Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Ігор Іванцов.

Головний спеціаліст відділу держконтролю Держпродспоживслужби Миколаївщини Сергій Баргамон повідомив про результати досліджень молока: їх обробка та потік даних на ІТ-платформі «Молочний Модуль».

Тож, учасники в онлайн режимі ознайомилися з процедурою реєстрації операторів потужності та делегованих осіб, а також роботою ветеринарного інспектора з контролю за відбором зразків, отриманням та аналізом результатів лабораторних досліджень молока.

Довідково. «Молочний модуль» – це ІТ-платформа для програми контролю сирого молока. Через генерацію та подальший аналіз й обробку результатів лабораторних досліджень вона допомагає ефективній співпраці операторів ринку з лабораторіями та компетентним органом.