«Етична поведінка «на службі» чи й «поза службою» Вимоги обмеження та заборони на державній службі згідно із Законом України «Про запобігання корупції»

05 липня 2023 року на семінар-нараді Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Cектором з питань запобігання та виявлення корупції з керівниками   управлінь, відділів, секторів Головного управління проведено навчання на тему: «Етична поведінка  «на службі» чи й «поза службою». Вимоги, обмеження та заборони на державній службі згідно із Законом України «Про запобігання корупції».

Вступаючи на державну службу, особа крім прав та основних обов’язків державного службовця свідомо й добровільно приймає встановлені законодавством антикорупційні обмеження і заборони. Правові обмеження державних службовців зумовлено специфікою виконуваних ними державних функцій і службових повноважень. Головна мета правових обмежень – це забезпечення прозорого й ефективного функціонування інституту державної служби, встановлення правових бар’єрів перед можливими зловживаннями державних службовців, створення умов для належного виконання посадових повноважень.

У ході навчання розглянуто наступні питання:

  • дотримання особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вимог, обмежень та заборон; встановлених Законом України «Про запобігання корупції»;
  • запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
  • правила етичної поведінки державних службовців;
  • відповідальність за порушення встановлених Законом України «Про запобігання корупції» обмежень.

По закінченню навчання всім присутнім було надано  пам’ятку «Спеціальні  вимоги і обмеження при прийнятті та проходженні державної служби відповідно до вимог законів України „Про державну службу” та „Про запобігання корупції”»