Електронні сигарети палити – своєму здоров’ю шкодити

На теперішній час особливою популярністю серед сучасного споживача користуються електронні сигарети.

Електронна сигарета – це  працюючий від акумулятора пристрій, метою якого є випар хімічної суміші, що міститься в капсулі, і доставка продуктів її випару в дихальні шляхи користувача  або вейпера. Новомодний ґаджет позиціонується як вдосконалений безпечний метод, але це хибне враження.

Випар речовин відбувається при високих температурах. Хімічні суміші можуть містити або не містити нікотин. Крім того, капсули містять пропіленгліколь, гліцерин, ароматизатори і смакові добавки (наприклад, ментол, вишня, кава, кориця, шоколад), а також канцерогени (такі як формальдегід, ацетальдегід і ін.). Нікотиновмісткі рідини для заправки електронних сигарет, поза сумнівом, не є безпечними для здоров’я, оскільки нікотин є небезпечним нейротоксином, що викликає залежність.

Як же електронні сигарети пливають на здоров’я людини:

Електронні сигарети, в яких застосовуються нікотиновмісткі рідини, вивільняють ту ж кількість нікотину, що і звичайні сигарети, і він потрапляє в легені і систему кровообігу людини. Нікотин – речовина, що викликає сильну залежність.

Виробники електронних сигарет прийняли на озброєння термін “вейпинг” (англ. – пускання пари), щоб викликати у вейпера відчуття, що немов би йдеться не про паління. Насправді, людський організм реагує на електронну сигарету практично так само, як і на звичайну.

Продукти розпаду нікотину мають велику дію на дихальні шляхи. Крім того, вони підвищують ризик онкології і серцево-судинних захворювань, впливають на розвиток головного мозку у молоді і знижують якість сперми.

При вживанні електронної сигарети вдихають з’єднання, що викликають оксидативний стрес і рак. В  електронній сигареті таких з’єднань дійсно менше, ніж в звичайній, але все таки досить для того, щоб вона викликала захворювання.

Вживання електронних сигарет сприяє утрудненню дихання, запаленню дихальних шляхів і зниженню здатності імунної системи чинити опір вірусам.

У випарах електронних сигарет були виявлені частки різних металів. Наприклад, заліза,  срібла, олова, нікелю, алюмінію, міді, та хрому.

На підставі випробувань на тваринах з’ясувалося, що вживання електронної сигарети під час вагітності чинить на плід дію, схожу з традиційним палінням. Під вплив підпадає як вага дитини, так і розвиток його легенів і мозку.

Рідини для заправки електронних сигарет токсичні для клітин людського тіла, причому міра токсичності залежить як від концентрації нікотину, так і від того, які ароматизатори і смакові добавки входять до їх складу. Найбільш небезпечними за інших виявилися, приміром, наповнювачі із смаком кориці і тютюну.

Дослідження довели,  що пар, який видихається при вживанні електронної сигарети, містить не лише воду, але і,  залежно від виробу, різні токсини і нікотин. З цієї причини слід проводити профілактичні заходи відносно пов’язаних з електронними сигаретами потенційних ризиків як серед вейперів, так і серед людей,що оточують їх.

Дані про довгострокову дію електронних сигарет на здоров’я відсутні внаслідок того, що цей відносно недавній винахід. Узагальнення результатів досліджень ускладнює той факт, що продукція не стандартизована і концентрація хімікатів варіюється. Оскільки нам не відома довгострокова дія електронних сигарет на організм, рекомендуємо утриматися від їх вживання щоб уникнути потенційних ризиків.