Електронні сигарети – альтернатива чи самообман

Електронні сигарети рекламують як більш безпечну альтернативу звичайним сигаретам.

Електронні сигарети або вейп — це електроприлади, що імітують традиційне куріння тютюну. Вони мають вигляд, схожий з сигаретами, а також дим і запах, змушуючи курця практично не відчувати різницю.

Цей прилад складається з трьох частин: трубки, наповненої нікотиновим розчином, установки для випарювання і акумулятора. За допомогою розпилення вейп перетворює нікотин у пар, який потім вдихається власником пристрою.

 

ЯК ВПЛИВАЮТЬ ЕЛЕКТРОННІ СИГАРЕТИ НА ЗДОРОВ’Я

Дим електронної сигарети може бути канцерогеном і підвищує ризики хвороб серця, раку легень Вчені виявили, що захворювання, які виникають через паління, такі як хронічна обструктивна хвороба легень та астма, пов’язані з особливими бактеріями. Вони прийшли до висновку, що електронні сигарети надають таку ж дію на виникнення цих бактерій, як і традиційні тютюнові сигарети.

З переходом на електронні сигарети важче кинути курити

Існують дослідження, які вказують, що люди, які намагаються відмовитися від куріння за допомогою електронних сигарет, мають менші шанси на успіх, у порівнянні з тими, хто ці пристрої не використовує

 

Електронні+звичайні сигарети = ще більший ризик для здоров’я

Перехід на електронні сигарети сприяє виникненню нового, так званого дуального (подвійного) стилю куріння, тобто споживання електронних та звичайних сигарет одночасно

 

Популярність куріння електронних сигарет зростає серед підлітків

В останні роки набирають популярність електронні сигарети і вейпи. Особливо це модно зараз у молоді, яка намагається позбутися від неприємного запаху від звичайних сигарет. Але навіть медики повністю не знають, яка загроза криється у таких нововведеннях. В Україні майже кожен 5-й підліток (13-15 років) є споживачем електронних сигарет.

 

Пасивне куріння електронних сигарет також є небезпечним

Використання електронних сигарет некурцями, особливо дітьми та підлітками, може призвести до виникнення нікотинової залежності та підвищує ризик почати курити звичайні сигарети Небезпечним є і пасивне куріння е-сигарет, особливо для вагітних жінок та дітей.

 

Безпека і суть сумнівів

Після того, як країни збільшили державний контроль над тютюновими виробами, вейпинг швидко здобув популярність. У цього є кілька причин: рідина для вейпа не містить звичайних шкідливих речовин, таких як смоли або аерозолі, крім того, електронні сигарети вважаються надійним способом “кинути палити”.

Тим не менше властивості і безпека електронних сигарет викликають сумніви. Німецькі вчені провели дослідження електронних сигарет і виявили, що вони містять велику кількість пропіленгліколю, який може дратувати дихальні шляхи і викликати деякі гострі симптоми. Таким чином, вейп надає більш шкідливий вплив на легені, ніж традиційні сигарети. Згодом багато дослідження підтверджували, що куріння електронних сигарет протягом тривалого часу також може викликати залежність від нікотину.

 

Підвищена шкідливість хвороботворних мікробів легень

Провідний автор досліджень Дейрдре Гілпін: «Порівняння результатів впливу сигаретного диму і парів електронних сигарет на поведінку і патогенність легеневих бактерій, виявилися схожими. Це доводить, що електронні сигарети надають таку ж дію на основні поширені патогенні бактерії легенів, що і сигарети». У порівнянні з традиційним курінням, користувачі електронних сигарет при кожному вдиху вдихають значно більше диму, що збільшує кількість споживаного нікотину при курінні вейпа.

 

Не шукайте легких шляхів кинути курити. Найкращий спосіб зробити це – відмовитись від куріння взагалі.