Експлуатаційний дозвіл на переробку неїстівних продуктів тваринного походження, виробництво, змішування та приготування кормових добавок, преміксів і кормів

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертає увагу суб’єктів господарювання, що провадять діяльність  з переробки неїстівних продуктів тваринного походження, виробництва, змішування та приготування кормових добавок, преміксів і кормів,  про необхідність отримання експлуатаційних дозволів відповідно до вимоги статті 50 Закону України «Про ветеринарну медицину» та згідно Порядку видачі експлуатаційного дозволу затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2008 р. № 978.

Для отримання експлуатаційного дозволу, суб’єкт господарювання  подає заяву та довідку про здатність провадити відповідну діяльність, в якій   зазначається інформація про наявність кваліфікованого персоналу, технологічного обладнання, перелік товарів, що виготовляються або реалізуються до Центру надання адміністративних послуг по місцю знаходження потужностей на території Миколаївської області. Центр надання адміністративних послуг передає заяву та документи до відповідного управління Держпродспоживслужби, як суб’єкту надання адміністративних послуг.

Протягом не більше як 10 робочих днів від дня отримання заяви та документів, управління Держпродспоживслужби проводить інспектування заявлених потужностей, приймає рішення про видачу або відмову у видачі експлуатаційного дозволу, відповідно видає експлуатаційний дозвіл або направляє повідомлення суб’єкту господарювання про відмову у його видачі.

Експлуатаційний дозвіл видається безоплатно та діє протягом одного року.

Кожен суб’єкт господарювання, який отримав експлуатаційний дозвіл, має можливість переглянути інформацію про свою потужність в Реєстрі операторів потужностей (об’єктів) неїстівних продуктів, на які видано експлуатаційний дозвіл). Зазначений реєстр має вільний доступ на офіційному сайті Держпродспоживслужби (w.w.w.consumer.gov.ua → діяльність → реєстри → Реєстр операторів потужностей (об’єктів) неїстивних продуктів, на які видано експлуатаційний дозвіл).

Станом на  01.10.2017 рік управліннями Держпродспоживслужби в Миколаївській області видано 32 експлуатаційних дозволи.

Додаткова інформація: Отримання експлуатаційного дозволу потребують суб’єкти господарювання, що провадять діяльність, пов’язану з переробкою неїстівних продуктів тваринного походження; виробництвом, змішуванням та приготування кормових добавок, преміксів і кормів. Законом України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною» встановлена відповідальність за оброблення побічних продуктів тваринного походження без отримання експлуатаційного дозволу на: юридичних осіб – у розмірі від 30 до 38 мінімальних зарплат (96000 грн.-121600 грн.);  фізичних осіб-підприємців – у розмірі від 23 до 30 мінімальних зарплат (73600грн.- 96000 грн.).