Дотримання протиепідемічних заходів суб’єктами господарювання на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19

20 червня 2020 року ,  члени обласного штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 на території Миколаївської області, в складі Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, Головного управління національної поліції Миколаївської області на виконання доручення голови ОДА Олександра Стадніка, перевірили дотримання протиепідемічних заходів суб’єктами господарювання на період  карантину  у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, визначених постановами Головного Державного санітарного лікаря України в містах обласного значення, а саме:  маскового режиму, протиепідемічних та  дезінфекційних заходів у супермаркетах, магазинах, аптеках, продовольчих та непродовольчих ринках, громадському транспорті у м. Вознесенськ та м. Южноукраїнськ.

Вибірково було перевірено щодо дотримання протиепідемічних вимог близько 50 суб’єктів господарювання. При виявлені порушень надано рекомендації та проведена роз’яснювальна робота щодо адміністративної відповідальності вразі недотримання протиепідемічних заходів.

За час роботи комісії було проведено роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання та серед жителів щодо безумовного дотримання умов карантину.

За результатами перевірки на місцях проведено засідання штабів з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації.

Для дотримання карантиних заходів рекомендовано міським головам провести зустріч з керівниками та директорами ринків, магазинів, аптек та підприємств перевізників, аби нагадати  про необхідність дотримання санітарно-епідемічних умов та попередити, що у разі недотримання по відношенню до них будуть вживатись адміністративні заходи.

Враховуючи зростання кількості хворих на COVID-19 серед населення, погіршення епідемічного ситуації, основною причина якої є недотримання карантинних вимог, Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області поперджає про необхідність дотримання рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину, що є запорукою Вашого здоров’я.