До відома споживачів природного газу

Останнім часом стало надходити більше звернень споживачів до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області з приводу незгоди з нарахуванням Оператором ГРМ (АТ «Миколаївгаз») коштів за транспортування природного газу по особовим рахункам, а також не згодою з нарахованим Постачальником природного газу боргом за розподіл природного газу. Під час розгляду таких звернень стає очевидним, що майже кожен споживач вчасно не передає покази лічильника природного газу, що призводить до подібних ситуацій.

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області нагадує споживачам природного газу, що відповідно до  п. 4 гл. 4 розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем (далі – Кодекс), затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) від 30 вересня 2015 року за № 2494, побутовий споживач, який за умовами договору розподілу природного газу розраховується за лічильником  природного газу, зобов’язаний щомісяця станом на 01 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п’яти діб (до 05 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ у спосіб визначений договором розподілу природного газу. У разі неотримання Оператором ГРМ до 06 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника газу та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний об’єм розподілу та споживання природного газу  по об’єму споживача за розрахунковий період визначається Оператором ГРМ на рівні планового місячного об’єму споживання на відповідний період що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача, з урахуванням вимог Кодексу. Якщо за підсумками наступного місяця споживач своєчасно наддасть покази лічильника газу, формування об’єму розподілу та споживання природного газу за період зазначеного місяця здійснюється з урахуванням наданих показань.

АТ «Миколаївгаз» повідомляє на своєму сайті  https://mk.dsoua.com/ua/  про зручні способи, які може обрати споживач, для передачі показань лічильника природного газу:

 1. Через Особистий кабінет, зареєструвавшись на сайті ua;
 2. Через Оновлений додаток ua.
 3. Через Особистий кабінет на сайті АТ “Миколаївгаз” https://mk.dsoua.com/ua/
 4. Через паблік-акаунт 7104ua у Вайбері (дозволяє відправити фото лічильника).
 5. СМС–повідомленням на короткий номер 7104 (в форматі: ХХХХХХХХХХ – 10 цифр особового рахунку, ХХХХХ – показання лічильника (до 5 цифр). Між особовим рахунком і показаннями лічильника має бути пробіл.
 6. За допомогою «IVR системи».Тобто, Ви можете самостійно, без очікування участі оператора, ввести номер особового рахунку та показання лічильника (для цього необхідно, щоб Ваш телефон працював у тоновому режимі).
 7. Зателефонувати за номером контакт-центру(0512) 777-104. Оператори контакт-центру працюють щоденно з 8.00 до 20.00 без входных і святкових днів.

При передачі даних лічильника через контакт-центр необхідно зазначати:

 • прізвище, ім’я, по батькові;
 • номер особового рахунку (або адресу);
 • показання лічильника;
 • дату фіксації показань;
 • контактний номер телефону та\або адресу електронної пошти.

Дані про використання природного газу за повний календарний місяць необхідно передавати щомісячно з 1 по 5 число, щоб уникнути розбіжностей між споживачем та газовою компанією. Дуже важливо щоб показання лічильника газу були передані споживачем з 1 по 5 число кожного місяця. У цьому випадку дані приладу обліку будуть прийняті за розрахункові. У разі неотримання показань лічильника від споживача у період з 1 по 5 число Оператором ГРМ застосовується механізм планового нарахування відповідно до чинного законодавства (п.4. Глава 4. Розділ ІХ Кодексу газорозподільних систем).

Слід врахувати, що покази лічильника передаються споживачем навіть в тих місяцях, коли природнім газом не користувалися і покази лічильника залишилися незмінними.

Шановні споживачі!

Дисциплінованість при повідомленні фактичних показів лічильника природного газу та своєчасна сплата за спожитий природний газ буде персональною гарантією економії вашого часу, коректного обліку фактично спожитого вами природного газу та суттєво зменшить кількість конфліктних ситуацій.