До відома сільгоспвиробників: особливості сертифікації насіння, що ввозиться на митну територію України

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2023 року №1210 затверджено порядки проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та форм сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал.

Насіння, яке ввозиться для реалізації на території України, повинне відповідати вимогам, встановленим законодавством у сфері насінництва та розсадництва.

Насіння, що ввозиться на територію України на підставі копій сертифіката ОЕСР і сертифіката ISTA, не потребує додаткової перевірки показників, зазначених у таких сертифікатах. Для отримання сертифіката, що засвідчує посівні якості такого насіння, суб’єкт господарювання звертається до органу із сертифікації із заявою про видачу сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння, до якої додаються копії сертифіката ОЕСР і сертифіката ISTA.

У сертифікаті, що засвідчує посівні якості насіння, виданому відповідно до п. 2 цього Порядку, орган із сертифікації зазначає лише ті значення показників, що наявні в доданих копіях сертифіката ОЕСР і сертифіката ISTA. Суб’єкт господарювання має право звернутися за визначенням показників, значення щодо посівних якостей яких відсутні у копіях сертифіката ОЕСР і сертифіката ISTA.

Повторному визначенню посівних якостей насіння підлягає насіння, якщо:

строк дії сертифіката, що засвідчує його посівні якості, закінчився;

сертифікат, що засвідчує його посівні якості, скасовано;

насіння було ввезено на територію України разом з копією документа про якість насіння (за винятком сертифіката ІSТА);

суб’єктом господарювання подано заявку на визначення посівних якостей насіння (із зазначенням “повторне визначення”).

Для повторного визначення посівних якостей насіння суб’єкт господарювання подає заявку на визначення посівних якостей насіння з урахуванням особливостей, визначених п. 6 зазначеного Порядку.

Для насіння, яке було ввезено на територію України, до заявки на визначення посівних якостей насіння додається копія документа про якість насіння та не вимагається копія сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння.