До відома операторів ринку харчових продуктів

Баштанським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області постійно проводиться роз’яснювальна  робота з суб’єктами господарювання щодо необхідності реєстрації потужностей операторів ринку що здійснюють виробництво та/або обіг харчових продуктів. Фахівцями відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Баштанського районного управління надано офіційні листи суб’єктам господарювання щодо необхідності зареєструвати потужність або отримати експлуатаційний дозвіл в залежності від виду діяльності.

Згідно статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» із змінами, державній реєстрації підлягають потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу.

Порядок проведення державної реєстрації потужностей, який  визначає процедуру державної реєстрації потужностей, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів, затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 №39, із змінами. Зазначеним порядком затверджено форму заяви, яка подається оператором ринку в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія), або через центри надання адміністративних послуг.

Державній реєстрації підлягають потужності з виробництва харчових продуктів не тваринного походження в т.ч. напої алкогольні та безалкогольні, роздрібна та гуртова торгівля продуктами харчування, торгівля транспортування (в т.ч. кейтерінг) та/або зберігання харчових продуктів, громадського харчування (стаціонарні, рухомі, тимчасові потужності), тощо.

Забороняється обіг харчових продуктів, вироблених на потужностях, повідомлення про реєстрацію яких не було зроблено оператором ринку до вимог цього Закону.

Державна реєстрація потужностей проводиться в територіальних органах Держпродспоживслужби за місцем знаходження потужностей, безкоштовно.

Відповідно до ч.1 статті 23 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» із змінами, оператори ринку що провадять діяльність пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження зобов’язані отримати експлуатаційний дозвіл.   Крім цього, відповідно до ч.3 статті 23 (ЗУ №771), особи, зазначені у частині першій цієї статті, зобов’язані отримати експлуатаційний дозвіл на кожну окрему потужність до початку її експлуатації.

Розмір оплати (адміністративний збір) за надання адміністративної послуги з видачі або поновлення дії експлуатаційного дозволу становить 0,17 мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому заява подається оператором ринку в центр надання адміністративних послуг, до визначення розміру адміністративного збору Законом.

Відповідно до п.3 частини 1 статті 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин»,  передбачена відповідальність за порушення цього закону, законодавства про харчові продукти, а саме: виробництво, зберігання харчових продуктів  без отримання експлуатаційного дозволу на відповідну потужність, якщо обов’язковість його отримання встановлена законом, тягне за собою накладання штрафу на юридичних осіб у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат.