До уваги суб’єктів господарювання і споживачів

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, шляхом проведення постійних цінових спостережень, здійснює  контроль за встановленням суб’єктами господарювання  роздрібної торгівлі цін на товари, зазначені в постанові Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 223 та розпорядженні Миколаївської обласної військової адміністрації від 15.03.2022 № 89-р, зокрема: етанол (розчин 96%), нестероїдні протизапальні лікарські засоби вітчизняні, антибактеріальні лікарські засоби вітчизняні.

Головною метою таких спостережень є забезпечення цінової стабільності в регіоні і оперативне реагування на необґрунтоване підвищення вартості товарів.

Як показує практика, трапляються випадки коли не всі суб’єкти господарювання звертають увагу на те, що на лікарські засоби, включені до Національного переліку основних лікарських засобів (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів), граничні торгівельні (роздрібні) надбавки нараховуються виходячи зі закупівельної ціни саме з урахуванням податків.

Водночас, слід нагадати, що законодавство України регламентує механізм регресивних націнок на ліки з Національного переліку основних лікарських засобів. Механізм передбачає, що чим вище вартість лікарського засобу, тим менший відсоток роздрібної надбавки може встановити на нього суб’єкт господарювання під час реалізації лікарських засобів.

Отже, максимальна  торговельна (роздрібна) надбавка у відсотках до закупівельної ціни, в залежності від її розміру, складе:

до 100 (включно) грн  25 %
більше ніж 100 до 500 (включно) грн  20%
більше ніж 500 до 1000 (включно) грн  15%
більше ніж 1000 грн 10%

У разі встановлення порушень законодавства про ціни і ціноутворення, до суб’єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до вимог статті 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення».