До уваги споживачів!

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області доводить до відома споживачів, що Постановою Кабінету Міністрів України від 08.03.2024 № 261 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 р. № 303 і від 3 травня 2022 р. № 550» протягом воєнного стану дозволено здійснення позапланових заходів державного нагляду (контрою) на підставі рішень центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідних сферах.

Також слід зазначити, що  однією із підстав для проведення позапланового заходу є звернення споживачів (користувачів), у відповідності до вимог статей 24-25 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Органи ринкового нагляду проводять позапланові перевірки характеристик продукції за зверненнями споживачів (користувачів) відповідної продукції, у яких повинна міститися інформація про розповсюдження, введення в обіг продукції,  що завдала шкоди суспільним інтересам чи має недоліки, що  можуть завдати такої шкоди,   і відсутня інформація,  за якою виробника   такої продукції може бути ідентифіковано, але міститься  інформація, за якою може бути встановлено розповсюджувача, у якого було придбано (виявлено) таку продукцію.

У своїй заяві споживачі (користувачі) обов’язково мають вказати, яку небезпеку суспільним інтересам несе та чи інша продукція або який саме недолік може завдати шкоді.

Зазначаємо,  що звернення споживачів (користувачів) відповідної продукції можна направляти до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області в паперовому вигляді на поштову адресу: 54003, м. Миколаїв, проспект Центральний, 288, або на електронну пошту: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua