До уваги споживачів та розповсюджувачів

Головне управління Держпродспожиаслужби в Миколаївській області доводить до відома споживачів, що Постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2023 р. № 852 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 р. № 303 і від 3 травня 2022 р. № 550» поновлено здійснення заходів державного ринкового нагляду щодо побутових ламп неспрямованого випромінення в частині їх відповідності вимогам Технічного регламенту затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 734, і Технічного регламенту затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 жовтня 2018 р. № 804.

Правові та організаційні засади здійснення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції регламентовано законами України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», «Про загальну безпечність нехарчової продукції» та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють відносини в цій сфері, у тому числі технічними регламентами.

Відповідно до Секторального плану державного ринкового нагляду на 2024 рік та квартального  плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на I квартал 2024 року Головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області,  на виконання вимог Закону України від 02.12.2010 р. № 2735-VI «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Закону України від 02.12.2010 р. № 2736-VI «Про загальну безпечність нехарчової продукції», були проведені 3 планові перевірки характеристик продукції побутових ламп неспрямованого випромінення та 1 позапланова перевірка стану виконання суб’єктом господарювання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

В ході проведення планових перевірок характеристик продукції перевірено 77 одиниць продукції, що не відповідає вимогам нормативно-правових актів.

При обстеженні вищезазначеної продукції виявлені порушення підпункту 2 пункту 3 додатку 2 Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну для побутових ламп не спрямованого випромінення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 734, а саме відсутня інформація про веб-сайт із вільним доступом.

За результатами перевірок суб’єктам  господарювання вручено 16 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

При проведенні позапланової перевірки стану виконання суб’єктом господарювання рішень про вжиття об межувальних (корегувальних) заходів встановлено повне виконання суб’єктом господарювання корегувальних заходів: продукція приведена у відповідність до встановлених вимог, рішення скасовано.

До уваги суб’єктів господарювання,

які здійснюють реалізацію нехарчової продукції!

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області надають консультаційну підтримку суб’єктам господарювання з питань здійснення державного ринкового нагляду в Управлінні захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами за адресою: м. Миколаїв, вулиця Шевченка 58/4, т. 47-38-85.