До уваги споживачів! Будьте обізнані та обережні!

Багато хто з нас бачив на дошках об’яв під’їздів багатоквартирних будинків оголошення про комп’ютерних майстрів або майстрів по ремонту  побутової техніки, які в будь-який момент терміново можуть прийти на допомогу і виконати ремонт та обслуговування комп’ютерної та побутової техніки.

На невеликих папірцях не багато інформації, є тільки красива фотографія, плюс обіцянки знижок, невисоких цін, подарунку антивірусу і зазначена робота майстра мало не в цілодобовому режимі, без вихідних.

УВАГА! Частіше за все, такі майстри техніку не полагодять, проте ви будете змушені сплатити значну суму коштів за сумнівну послугу «ремонту». В такому випадку зазначений сервіс має ознаки шахрайських дій.

На що необхідно звернути увагу

Щоб ремонт комп’ютера або ноутбука, іншої побутової техніки не завів вас в руки «шахраїв», в першу чергу, не варто звертати увагу на різні оголошення на під’їздах та стовпах. Крім того, стали з’являтися відповідні сайти в мережі інтернет з розміщенням подібних об’яв. Частіше всього це також можуть бути  «шахраї», тому варто звернути увагу на відгуки споживачів про конкретного майстра чи сервісцентру, а також наскільки сайт заповнений. Річ у тім, що аферисти не переймаються тим, щоб якісно наповнити сайт чи власний профіль у соціальних мережах.

Розпізнати аферистів досить просто:

  • Такі «фахівці» не називають точну ціну ремонту, поки його не закінчать, як правило, їх ціни завжди невиправдано завищені.
  • Легко змінюють навіть справні деталі на запчастини гіршої якості.
  • Дуже часто не вважають за потрібне ремонтувати техніку при замовнику, а забираючи її з собою не залишають клієнту жодних документів.
  • В оголошенні майстер пише, що живе поруч, але зазвичай їхати буде на вашу адресу не менше години.
  • Де конкретно знаходиться офіс чи майстерня з’ясувати споживачеві не вдається, найчастіше ці майстри посилаються на Центральний офіс в Києві, Дніпрі, тощо.
  • Псевдо комп’ютерний майстер ніколи не розраховує на повторний контакт. Замовника або заносять в чорний список телефону або будуть тривалий час футболити між Центральним офісом і майстрами.
  •  Є ще один важливий момент: якщо замовник пропонує привезти техніку до майстра (в офіс, майстерню, сервіс, тощо), той відмовляється і всякими шляхами намагається напроситися в будинок. Це може бути небезпечний дзвіночок, оскільки шахраї оглянуть квартиру чи будинок і в подальшому можуть навести на неї злодіїв. Так вони збирають інформацію про житло і про його мешканців.

Найбільше від комп’ютерних майстрів, «що живуть поруч», страждають пенсіонери, які погано розбираються в техніці або ведуться на обіцяні для них знижки. Тому, щоби не наражати літніх людей на небезпеку, обговоріть цю проблему з ними заздалегідь, запропонуйте їм свою допомогу, у випадку необхідності.

Пам’ятайте! Якщо ламається комп’ютер, ноутбук, виходить з ладу  інша побутова техніка – необхідно викликати кваліфікованих майстрів з перевірених організацій. Зазвичай такі майстерні або сервісні центри відомі у місті, мають стаціонарні офіси, працюють відкрито надаючи квитанції та гарантію на виконані послуги з ремонту.