До уваги мешканців м. Миколаєва та Миколаївської області!

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області в межах наданих повноважень, здійснює контроль за дотриманням протиепідемічних заходів в «червоній зоні» по профілактиці коронавірусної хвороби на території Миколаївської області, які передбачені постановами Кабінету міністрів України та Головного державного санітарного лікаря України, шляхом проведення санітарно – епідеміологічних обстежень в порядку державного санітарно- епідеміологічного нагляду, участі в робочих групах за ініціативою органів місцевого самоврядування та з органами національної поліції.

За минулий тиждень з 26.04.2021р. по 02.05.2021р. було перевірено 715 об’єктів щодо дотримання протиепідемічних заходів, з них виявлено порушень на 52 об’єктах, що складає

7,3%,   у тому числі:

-заклади громадського харчування всього по Миколаївській області – 91, з них виявлено порушень на 2 об’єктах, що становить 2%. Перевірені заклади громадського харчування працювали на замовлення та на виніс.

– заклади торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами всього – 572, з них виявлено порушень на 44 об’єкті. При цьому, відсоток порушень в закладах торгівлі продовольчої групи товарів, більший та складає 9%, в непродовольчих він дорівнює 4%. 79% закладів торгівлі непродовольчими товарами закриті.

-заклади побутового обслуговування (перукарні та салони краси) – 29, порушень виявлено на 1 об’єктах, що складає 3,4%.

-інші об’єкти (агропродовольчі ринки, аптеки, нова пошта) – 20, порушень дотримання карантинних заходів виявлено на 3 об’єктах, що складає 15%.

-заклади дошкільної та середньої освіти (ДНЗ, ЗЗСО) – 2, порушення виявлені на 2 об’єктах. Надано приписів 2.

За виявленні порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 52 особи.

При проведенні обстежень з населенням, суб’єктами господарювання, керівниками закладів проводиться санітарно – освітня робота – проведено бесід 364. Висвітлення результатів щодо проведених перевірок проводилось на сайтах Держпродспоживслужби, РДА, в соцмережах, ЗМІ –11.

Враховуючи зростання кількості хворих на COVID-19 серед населення Миколаївської області, погіршення епідемічної ситуації, Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області закликає дотримуватись рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину, що є запорукою Вашого здоров’я та здоров’я ваших родин!