До уваги мешканців м. Миколаєва та Миколаївської області!

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області в межах наданих повноважень, здійснює контроль за дотриманням протиепідемічних заходів в «червоній зоні» по профілактиці коронавірусної хвороби на території Миколаївської області, які передбачені постановами Кабінету міністрів України та Головного державного санітарного лікаря України, шляхом проведення санітарно – епідеміологічних обстежень в порядку державного санітарно- епідеміологічного нагляду, участі в робочих групах за ініціативою органів місцевого самоврядування та з органами національної поліції.

За минулий тиждень з 19.04.2021р. по 25.04.2021р. було перевірено1073 об’єктів щодо дотримання протиепідемічних заходів, з них виявлено порушень на 92 об’єктах, що складає 8,5%,  у тому числі:

– заклади громадського харчування всього по Миколаївській області -101, з них виявлено порушень на 2 об’єктах, що становить 1,9%. Перевірені заклади громадського харчування працювали на замовлення та на виніс.

– закладів торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами всього – 867, з них виявлено порушень на 81 об’єкті. При цьому, відсоток порушень в закладах торгівлі продовольчої групи товарів, більший та складає 11,4%, в непродовольчих він дорівнює 3,5%. 79% закладів торгівлі непродовольчими товарами закриті. Проінформовано правоохоронні органи -1.

– проведена перевірка закладів побутового обслуговування (перукарні та салони краси) – 54, порушень виявлено на 2 об’єктах, що складає 3,7%.

– заклади дошкільної та середньої освіти (ДНЗ, ЗЗСО) – 11, порушення виявлені на 3 об’єктах, що складає 27,2%. Надано приписів 3.

– інші об’єкти (агропродовольчі ринки, аптеки, нова пошта) – 40, порушень дотримання карантинних заходів виявлено на 4 об’єктах, що складає 10%.

За виявлені порушення було притягнуто до адміністративної відповідальності 92 особи.

При проведенні обстежень з населенням, суб’єктами господарювання, керівниками закладів проводиться санітарно – освітня робота – проведено бесід 499. Висвітлення результатів щодо проведених перевірок проводилось на сайтах Держпродспоживслужби, РДА, в соцмережах, ЗМІ –14.

Враховуючи зростання кількості хворих на COVID-19 серед населення Миколаївської області, погіршення епідемічної ситуації, Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області закликає дотримуватись рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину, що є запорукою Вашого здоров’я та здоров’я ваших родин!