До уваги мешканців м. Миколаєва та Миколаївської області!

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області в межах наданих повноважень, здійснює контроль за дотриманням протиепідемічних заходів в «червоній зоні» по профілактиці коронавірусної хвороби на території Миколаївської області, які передбачені постановами Кабінету міністрів України та Головного державного санітарного лікаря України, шляхом проведення санітарно – епідеміологічних обстежень в порядку державного санітарно- епідеміологічного нагляду, участі в робочих групах за ініціативою органів місцевого самоврядування та з органами національної поліції.

За минулий тиждень з 12.04.2021р. по 18.04.2021р. було перевірено 1426 об’єктів щодо дотримання протиепідемічних заходів, з них виявлено порушень на 100 об’єктах, що складає 7%,  у тому числі:

– заклади громадського харчування всього по Миколаївській області -127, з них виявлено порушень на 3 об’єктах, що становить 2,3% (за попередній тиждень 3,9%). Перевірені заклади громадського харчування працювали на замовлення та на виніс.

– закладів торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами всього – 1191, з них виявлено порушень на89 об’єктах. При цьому, відсоток порушень в закладах торгівлі продовольчої групи товарів, більший та складає 9,9%, в непродовольчих він дорівнює 1,7%. 79% закладів торгівлі непродовольчими товарами закриті. Проінформовано правоохоронні органи -5.

– закладів побутового обслуговування (перукарні та салони краси) – 56, порушень виявлено на 6 об’єктах, що складає 11,7%.

– інші об’єкти (агропродовольчі ринки, аптеки, нова пошта) – 40, порушень дотримання карантинних заходів виявлено на 2 об’єктах, що складає 5%.

– заклади дошкільної та середньої освіти (ДНЗ, ЗЗСО) – 12, порушень не виявлено.

За виявлені порушення було притягнуто до адміністративної відповідальності 96 осіб.

При проведенні обстежень з населенням, суб’єктами господарювання, керівниками закладів проводиться санітарно – освітня робота – проведено бесід 548. Висвітлення результатів щодо проведених перевірок проводилось на сайтах Держпродспоживслужби, РДА, в соцмережах, ЗМІ –11.

Враховуючи зростання кількості хворих на COVID-19 серед населення Миколаївської області, погіршення епідемічної ситуації, Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області закликає дотримуватись рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину, що є запорукою Вашого здоров’я та здоров’я ваших родин!