До уваги мешканців м. Миколаєва та Миколаївської області!

В зв’язку з погіршенням епідситуації на коронавірусну хворобу COVID-19 Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області в межах наданих повноважень, посилило контроль за дотриманням протиепідемічних заходів по профілактиці коронавірусної хвороби на території Миколаївської області, які передбачені постановами Кабінету міністрів України та Головного державного санітарного лікаря України, шляхом проведення санітарно – епідеміологічних обстежень в порядку державного санітарно – епідеміологічного нагляду, участі в робочих групах за ініціативою органів місцевого самоврядування та з органами національної поліції.

За минулий тиждень з 23.10.2021р. по 29.10.2021р. всього проведено обстежень, в тому числі моніторингових обстежень по Миколаївській області 1491, з них виявлено порушень на 64 об’єктах, що складає 4,3% (за попередній тиждень- 6,1%). Для попередження порушень карантинних норм винесено 437 приписів (пропозицій) Винесено постанов про накладення адміністративного стягнення –64, з них: об’єкти торгівлі продовольчими товарами – 37, заклади торгівлі непродовольчими товарами -20, ЗДО – 2, заклади громадського харчування – 5.

За тиждень перевірено закладів громадського харчування всього по Миколаївській області – 147, порушення виявлено на 5 об’єктах, що складає 3,4% (за попередній тиждень 5,3%). Надано приписи.

Перевірено закладів торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами всього – 1165, з них виявлено порушень на 57 об’єктах. При цьому, відсоток порушень в закладах торгівлі продовольчої групи товарів, складає 6,0% (за попередній тиждень 7,7%), не продовольчої групи 3,6% (за попередній тиждень порушень 5,8%). Надано приписи.

Проведена перевірка закладів побутового обслуговування (перукарні та салони краси) – 48, порушення не виявлено(за попередній тиждень 3,6% порушень).

Перевірено інших об’єктів (агропродовольчі ринки, аптек, автовокзал, транспорт) – 160, порушень дотримання карантинних заходів не виявлено. Надано приписи.

Перевірено закладів освіти (ЗДО та ЗЗСО, ліцей) – 19, порушення виявлено на 2 об’єктах, що складає 10,5% (за попередній тиждень порушень 25,0%).  Надано приписи.

При проведенні обстежень з населенням, суб’єктами господарювання, керівниками закладів проводиться санітарно – освітня робота – проведено бесід 305. Висвітлення результатів щодо проведених перевірок проводилось на сайтах Держпродспоживслужби, РДА, в соціальних мережах, ЗМІ – 32 .

Водночас повідомляємо, що фахівці до моніторингових перевірок суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування (без організації дозвілля), перевірки режиму роботи, визначених підпунктом 5 пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» не залучались.

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області закликає дотримуватись рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину, що є запорукою Вашого здоров’я та здоров’я ваших родин!