До уваги бджолярів!
Миколаївська обласна державна лікарня ветеринарної медицини наголошує: для того щоб попередити виникнення інфекційних та інвазійних захворювань бджіл, необхідно проводити щорічне весняне дослідження бджолосімей.
Відповідно до ч. 3 ст.13 Закону України «Про бджільництво» – Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом в органах місцевого самоврядування.
Згідно з порядку реєстрації пасік, визначеному наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 19 лютого 2021 року № 338, реєстрація пасіки здійснюється після видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки територіальним органом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (на території Миколаївської області це районні управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області).
З метою заповнення Додатку до ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, зокрема внесення даних про стан здоров’я бджіл, внесення відміток за результатами ветеринарно-санітарних заходів та інше бджоляр звертається до структурного підрозділу Миколаївської обласної державної лікарні ветеринарної медицини.
Ветеринарним спеціалістом структурного підрозділу Миколаївської обласної державної лікарні ветеринарної медицини проводиться клінічний огляд 100% бджолосімей на пасіці (в разі коли захід проводиться на пасіці вперше). Проводиться відбір та пакування біологічних матеріалів для здійснення лабораторних досліджень, складаються супровідні документи для направлення на дослідження до Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби або її структурних підрозділів, складається акт обстеження пасіки. Кількість відібраних проб залежить від кількості бджолосімей на пасіці та розраховується відповідно до наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 02 квітня 2024 року №199.
В разі наявності ветеринарно-санітарного паспорта пасіки можливо за кошти державного бюджету щорічно здійснювати планові лабораторні дослідження на наступні хвороби бджіл: акарапідоз, варооз (варроатоз), нозематоз, американський гнилець, європейський гнилець. Для цього пасічнику до 15 травня необхідно звернутися до структурного підрозділу Миколаївської обласної державної лікарні ветеринарної медицини, щоб необхідні лабораторні дослідження бджіл були включені до Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на наступний рік.
Контактні дані Миколаївської обласної державної лікарні ветеринарної медицини та її структурних підрозділів можна знайти на офіційному сайті: www.oblvetlikmk.com.ua
-
14:51, 22 Квітня
Про забезпечення державного контролю за експортними операціями
-
11:01, 22 Квітня
Реклама і діти: як уберегти найменших споживачів?
-
17:49, 21 Квітня
Споживач, як учасник відносин у сфері Електронної комерції
-
14:59, 18 Квітня
Проведення весняної кампанії пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території Миколаївського району
-
14:03, 18 Квітня
Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області долучились до атестації майбутніх трактористів
-
11:55, 18 Квітня
Великдень наближається: як обрати безпечні продукти до святкового столу
-
11:05, 18 Квітня
Підозра на ящур чи блутанг? Негайно повідомте!
-
16:43, 17 Квітня
Кишкові інфекції: прості правила для щоденного захисту
-
16:14, 17 Квітня
Продовжується контроль за якістю питної води в пунктах розливу міста Миколаєва
-
14:51, 17 Квітня
Проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території Баштанського району