В зв’язку з підтопленням частини населених пунктів Миколаївської області внаслідок руйнування дамби Каховської ГЕС, Головним управлінням Держпродспоживслужби, з метою запобігання негативних наслідків, пов’язаних з можливим забрудненням питної води, вживаються заходи по контролю за питним водопостачанням в місті Миколаєві.
Місто Миколаїв залишається без централізованого водопостачання з 12 квітня 2022 року. Для забезпечення населення міста питною водою гарантованої якості обладнані пункти роздачі питної води, яка добувається з обладнаних свердловин на територіях ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”, комунальних підприємств та установ, лікарнях, школах, садочках тощо. За інформацією органів самоврядування в місті обладнано більше 45 свердловин. Загалом в місті функціонує більше 130 пунктів видачі води. Також функціонують пересувні пункти роздачі привозної питної води. Забезпечено підвезення та роздача питної води в райони міста спецавтотранспортом.
Спеціалістами головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області розпочато обстеження пунктів розливу та пунктів доочищення питної води. З 20.06.2023 року оглянуті пункти видачі води за 39 адресами.
Багато пунктів встановлені благодійними організаціями та волонтерами. В пунктах відсутня інформація про якість води. Фахівцями Держпродспоживслужби проводиться активна робота щодо встановлення інформації про відповідальних осіб та джерела водопостачання.
Станом на 22.06.2023 обстежено 16 пунктів розливу води з відбором проб води для лабораторних досліджень на відповідність гігієнічним вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10) №400 від 12.05.2010р. Відібрані зразки води доставлено до лабораторії. Про результати досліджень буде повідомлено додатково.
Робота з цього напрямку триває.
Нагадуємо вимоги чинного законодавства до облаштування пунктів
- В пунктах розливу питної води повинен бути інформаційний листок із зазначенням інформації щодо її виду (оброблена, необроблена (природна), тощо) складу (“вода питна” та перелік уведених речовин, зокрема консервантів, макро- та мікроелементів);
- умов зберігання, дати виготовлення;
- найменування, адреси та телефону виробника і місця її виготовлення;
- виду вихідної води, місцезнаходження підземного джерела питного водопостачання та номера і глибини свердловини;
- посилання на нормативний документ, згідно з яким виготовлено питну воду.
Якщо така інформація відсутня, таку воду не можна вважати безпечною та вживати її у питних цілях.
Будьте пильні!
Бережіть здоров’я своє та своїх близьких!