Держпродспоживслужба та Національний університет «Чернігівська політехніка» розширюють наукове та освітнє співробітництво

Заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації і цифровізації Сергій Захарін відвідав Національний університет «Чернігівська політехніка», де привітав науково-педагогічний колектив та здобувачів освіти з Днем знань, а також ознайомився з матеріально-технічною базою університету.

В ході візиту Сергій Захарін розповів про ключові результати роботи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, а також її територіальних органів. Серед ключових пріоритетів – супроводження нормального функціонування закладів освіти та моніторинг дотримання у цих закладах санітарних норм, у тому числі в частині належного облаштування укриттів, продовження реформи шкільного харчування, контроль роботи постачальників продуктів харчування до їдалень закладів освіти, реалізація освітньо-просвітницьких заходів.

Пан Захарін акцентував увагу на перспективах подальшого цифрового розвитку Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Важливе завдання – розвиток нових та удосконалення наявних сервісів електронної демократії, що є запорукою широкого доступу громадян та сумлінного бізнесу до якісних адміністративних послуг. Вже нині понад три чверті звернень громадян надходять до Держпродспоживслужби в електронній формі. Також вживаються заходи для подальшого розвитку електронних реєстрів, які адмініструються та використовуються Держпродспоживслужбою та її територіальними органами.

Ректор університету Олег Новомлинець та Голова Вченої ради Сергій Шкарлет розповіли про новітні наукові розробки, які можуть бути використані в управлінській практиці (у тому числі у сфері цифровізації сфери безпечності харчових продуктів), наголосили на високій зацікавленості у співробітництві з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, а також запевнили про готовність надати науково-методичну підтримку з широкого кола питань.

Сергій Захарін провів мотиваційну лекцію для студентів першого курсу, які 1 вересня 2023 року розпочали навчання в університеті. Зокрема, було наголошено, що успішні студенти матимуть змогу проходити практику або отримати перше робоче місце в системі Держпродспоживслужби.

«Робота органів державної влади, у тому числі Держпродспоживслужби та її територіальних управлінь, спирається на сучасні технологічні рішення. Опанувати ці технології можуть фахівці з міцною підготовкою, які мають необхідний багаж знань, а також здатні діяти у нестандартних ситуаціях креативно та відповідально. Один з пріоритетів – цифровізація відповідних управлінських процесів. Серед ключових критеріїв – усунення бюрократичного фактора, скорочення строків розгляду документів, підвищення рівня прозорості. Ця робота є складовою виконання великого завдання щодо розбудови системи електронної демократії в нашій країні. Ми обговорили перспективні алгоритми майбутньої взаємодії Держпродспоживслужби та науковців Національного університету «Чернігівська політехніка», домовились про активізацію нашого співробітництва. Приємно відмітити високу мотивацією студентів до навчання. Дуже важливо, що здобувачі освіти мають мотивацію вчитися гарно, розвивати свої здібності, опановувати сучасні теорії і практики управлінської роботи», – зазначив Сергій Захарін.