Держпродспоживслужба та Інститут захисту рослин НААН підписали Меморандум про партнерство та співробітництво

Фітосанітарна безпека є найважливішою складовою частиною продовольчої безпеки, і головний пріоритет роботи фітосанітарних інспекторів є захист території України від ризиків, пов’язаних з проникненням і акліматизацією шкідливих організмів. Окреслив одне із головних завдань служби в. о. Голови Держпродспоживслужби Вадим Чайковський під час підписання Меморандуму з директором Інституту захисту рослин Національної академії аграрних наук України Олександром Борзих.

«Розвиток науки у сфері захисту і карантину рослин надзвичайно вважливі на кожному етапі: від вибору якісного насіння для вирощування до постачання безпечного харчового продукту рослинного походження на стіл споживача. Я впевнений, що спільна співпраця фахівців Держпродспоживслужби та Інституту захисту рослин стане непереборною силою на захисті продовольчої безпеки, а також підвищить експортний потенціал нашої країни, яка володіє значним аграрним потенціалом», – зазначив Вадим Чайковський.

«Спільна робота служби та інституту допоможуть зміцнити фітосанітарну безпеку нашої держави, за допомоги  об’єднання вітчизняної аграрної науки і професійної практики під час здійснення фітосанітарних заходів щодо запобігання проникненню регульованих шкідливих організмів» – підкреслив Олександр Борзих.

Предметом Меморандуму є встановлення партнерських відносин щодо вивчення видового складу, біології та екології шкідливих організмів, зокрема регульованих, розробки прогнозу їх поширення та/або занесення в Україну, проведення науково-дослідних робіт у сферах захисту та карантину рослин, координації моніторингу, виявлення та ідентифікації регульованих шкідливих організмів в Україні, проведення фітосанітарної діагностики та фітосанітарних заходів.

В рамках положень цього Меморандуму сторони домовились співпрацювати у таких напрямах:

  • обмін інформацією щодо фітосанітарного стану угідь, посівів, насаджень, рослинності відкритого та закритого ґрунту для розробки прогнозу розвитку і поширення шкідливих організмів в агроценозах України;
  • обмін інформацією щодо виявлення, ідентифікації, локалізації та ліквідації регульованих шкідливих організмів вперше виявлених в Україні;
  • обмін науковими публікаціями, програмами та посібниками;
  • та розроблення сучасних методичних матеріалів.

Керівництво Держпродспоживслужби та Інституту захисту рослин НААН домовились і надалі тісно співпрацювати шляхом проведення спільних форумів, семінарів, круглих столів та проведення науково-дослідних робіт з метою виявлення регульованих шкідливих організмів, локалізації та ліквідації їх вогнищ.