Про державний нагляд (контроль) відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва  управління фітосанітарної безпеки, згідно повноважень, здійснює державний нагляд (контроль) за діяльністю суб’єктів усіх форм власності і господарювання у сфері насінництва та розсадництва, включаючи  лісове, квітково-декоративне насінництво, насінництво картоплі, овочевих, баштанних, які займаються виробництвом, заготівлею, обробкою, розмноженням, зберіганням, реалізацією і використанням насіння та садивного матеріалу рослин, а також за умовами вирощування садивного матеріалу, заготівлею, обробкою, розмноженням, зберіганням, реалізацією та використанням насіння і садивного матеріалу.

Спеціалістами відділу були складені та затверджені планові заходи державного нагляду (контролю) на 2018 рік, але,  в зв’язку з запровадженням мораторію на проведення планових заходів зі здійснення держнагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, згідно ЗУ «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» №1728-VIII від 03.11.2016  (редакція від 01.01.2018) вказані заходи не проведені.

З початком 2019 року знято мораторій для всіх державних органів, який був встановлений Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Перевірки в сфері насінництва та розсадництва здійснюються відділом контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та відповідно до річних планів, що затверджені Наказом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 964 від 26.11.2018 «Про затвердження річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужби на 2019 рік».

Так за І квартал 2019 року спеціалістами відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області проведено 5 планових заходів державного нагляду (контролю) в сфері насінництва та розсадництва. Перевірено суб’єкти господарювання, що відносяться до високого та середнього ступеня ризику.  Всі  заходи  проведені за допомогою відеофіксації.  За результатами проведених перевірок  складені Акти відповідно до переліку питань. Порушень вимог діючого законодавства при проведенні державного нагляду не виявлено. На місцях надавалась консультативна допомога з питань ведення насіннєвої документації та роз’яснення щодо знищення насіння, яке не може бути використане на посівні, продовольчі та інші цілі.