Державний ринковий нагляд повідомляє

Згідно секторального плану державного ринкового нагляду на 2017 рік та плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на 3 квартал 2017 року Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області фахівцями відділу ринкового та метрологічного нагляду у відповідний період проведено 24 планових виїзних перевірок характеристик продукції, з них у 17 підприємствах  встановлені порушення та на 1 підприємстві були створені перешкоди у проведені планової перевірки.  За ланцюгом постачання згідно оперативного сповіщення за звітний період проведено 2 позапланові (1-виїзна та 1-невиїзна) перевірки характеристик продукції, одною з них підтверджена невідповідність встановленим вимогам продукції виявленої у розповсюджувача, іншою – ланцюг постачання не був підтверджений.

Під час проведення планових перевірок характеристик продукції – мийні засоби для прання або чищення, які містять поверхнево-активні речовини; дитячі іграшки; телефонні апарати, включаючи телефонні апарати для стільникових мереж зв’язку або інших бездротових мереж зв’язку, що містять передавачі або передавачі та приймачі; електричне та електронне обладнання, дитячий одяг – на предмет дотримання  Законів України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та «Про загальну безпечність нехарчової продукції», були виявлені  порушення:

–  розповсюдження продукції (мийні засоби), на якій відсутній знак відповідності технічним регламентам – не відповідає вимогам п. 15 Технічного регламенту мийних засобів, затвердженого ПКМУ від 20.08.2008 № 717;

–  розповсюдження продукції (побутова техніка), на якій відсутній знак відповідності технічним регламентам – не відповідає п. 32 Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затверджений ПКМУ від 16.12.2015р. № 1077; п. 28 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого ПКМУ від 16.12.2015р. № 1067

–   розповсюдження продукції (дитячі іграшки) на якій відсутній знак відповідності технічним регламентам – не відповідає вимогам п. 44, 46 Технічного регламенту безпечності іграшок, затверджений ПКМУ від 11.07.2013 року № 515;

–  розповсюдження продукції (телефонні апарати, включаючи телефонні апарати для стільникових мереж зв’язку) щодо якої неналежно застосовано знак відповідності технічним регламентам – не відповідає п. 31 Технічного регламенту радіообладнання і телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання, затвердженого ПКМУ від 24.06.2009  № 679.

За звітний період на підставі виявлених порушень та згідно ч. 2 ст. 33 Закону України  від 02.12.2010 року № 2735-У1 «Про державний ринковий нагляд  і контроль нехарчової продукції» та ст. 12 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» до продукції, яка розповсюджується  з порушеннями вимог відповідних технічних регламентів, застосовано 34 обмежувальних (корегувальних) заходів.

В 3 кварталі 2017 року до перевірених підприємств застосовано штрафних санкцій на суму 46,325 тис. грн., з них сплачено в добровільному порядку – 27,195 тис. грн.