Після трьох років дії обмежень український уряд оголосив про завершення карантину через COVID-19. У зв’язку з цим втрачають дії окремі нормативно – правові акти, які були прийняти для стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення та для запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. При цьому, державне регулювання цін на окремі продукти харчування продовжується!
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 19 червня 2023 р. № 650 «Про регулювання цін на окремі види продовольчих товарів та забезпечення стабільної роботи виробників продовольства в умовах воєнного стану» , якою установлено на період воєнного стану та трьох місяців після його припинення чи скасування граничний рівень торговельної надбавки (націнки) на продовольчі товари вітчизняного виробництва, крім товарів, маркованих як органічна продукція:
- борошно пшеничне вищого сорту
- молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці)
- хліб житньо-пшеничний
- яйця курячі категорії С1
- птиця (тушки курячі, четвертини тушки курячої)
- батон
- олія соняшникова рафінована
в розмірі не більш як 10% з урахуванням рекламних, маркетингових послуг, послуг з підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов’язаних з реалізацією відповідних товарів кінцевому споживачу.
Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем закінчення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
При цьому, відбулись суттєві послаблення для бізнесу – уряд скасував процедуру декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість та товари протиепідемічного призначення. Тобто, торгові мережі більше не будуть зобов’язані заздалегідь декларувати зміни роздрібних цін на такі товари.
Закликаємо суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну реалізацію вказаних продуктів харчування, дотримуватись граничного рівня встановленої торговельної надбавки.
Звертаємося до населення нашої області: у разі виникнення питань щодо зростання цін, правомірності застосування завищених, на Ваш погляд, цін на вищезазначені продукти харчування повідомляти про це Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області письмово на електронну адресу dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua або на поштову адресу: пр-т. Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003.
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним.
Також, у зверненні бажано зазначити найменування суб’єкта господарювання, його організаційно-правова форма (ТОВ, ПП тощо), адреса та, у разі наявності, документальне підтвердження порушення державних регульованих цін (чеки, рахунки, фотофіксація, тощо).
У разі отримання всієї необхідної інформації, з метою запобігання можливих порушень вимог законодавства у сфері ціноутворення, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області буде вжито всіх вичерпних заходів.