День вишиванки єднає українців

Головне управління Держпроспоживслужби у Миколаївській області вітає зі святом вишиванки.

Щороку у третій четвер травня українці традиційно одягаються у вишиванки. Цьогоріч  День вишиванки припадає на 18 травня.

Ще з давніх давен вишита сорочка супроводжувала український народ і була для них символом нескореності й того, що вони є українцями.

Попередні покоління ставилися до вишиваного одягу як до святині, вдягаючи його лише на свята чи в неділю, передаючи його нащадкам, та розповідаючи про історію появи того чи іншого елементу на сорочці чи вишитій сукні.

В наш час вишиванку вже не вдягають лише на свята, цей одяг став повсякденним елементом стильного образу. Вона настільки стала популярним та патріотичним символом України, що народ навіть придумав свято і цьому є певні пояснення. Ні для кого не секрет, що кожен народ має свої певні особливості та традиції, одяг та аксесуари, тож Україна теж не стоїть осторонь, адже ми маємо незрівняну ні з чим вишиванку, де кожний вишитий хрестик символізує певну подію у нашому житті або нашу мрію.

Символічні кольори на вишиванках представляють інтерес не лише для тих, хто цікавиться минулим України і хоче дізнатись про усі особливості кольорів на полотні. Така інформація може допомогти людині, яка хоче обрати вишиванку, яка б характеризувала її як людину, якої вона себе уявляє. Знаючи традиції власного народу, неможливо буде помилитись у виборі майбутній вишиванки.

Нині вишиванка є символом, який об’єднує дуже різних українців за політичними, релігійними поглядами, за мовною ознакою. Саме тому вона є сучасною зброєю проти ворога. Дуже важливо усвідомлено носити вишиту сорочку, адже значення вишиванки є дуже глибоким. Вона є символом української нескореності, свободи, солідарності з українцями іноземців, які цього дня також одягають вишиті сорочки, аби висловити свою підтримку, що вони на українській стороні в протистоянні з рф.