Боротьба зі сказом тварин

Сказ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, за якого уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується – смертю. Людина заражається під час укусу, або коли слина потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру, через подряпини. Інкубаційний період від 7 днів до року і навіть більше. Поширюють сказ у природі – лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі собаки. Захворівши, дикі тварини перестають боятися людей, навіть удень можуть забігати у населені пункти, нападати на людей або тварин.

Останнім часом значно погіршилася епізоотична ситуація зі сказу тварин. З початку року на території Баштанського району зареєстровано 6 випадків сказу тварин в 5 населених пунктах. В цих випадках основним джерелом збудника інфекції являлась бродячі тварини (собаки, коти), червона лисиця або тварини які контактували з дикою фауною (лисицями).

Після проведення заходів з локалізації та ліквідації спалахів сказу, оздоровлено 3 населені пункти. Станом  на 7 серпня 2023 року залишаються 2 неблагополучні пункти по сказу тварин в яких проводяться заходи по оздоровленню від сказу.

Всього з початку року фахівцями лікарень ветеринарної медицини Баштанського району, подвірно щеплено проти сказу 13904 собак, 8264 котів в 210 населених пунктах Баштанського району.

Проводиться роз’яснювальна робота серед населення  про небезпеку захворювання на сказ та заходи профілактики всіма доступними засобами а саме висвітлюється на сайтах та в групах соціальних мереж територіальних громад, розповсюдження листівок, буклетів.