Безпечного куріння не існує

Норми антитютюнового законодавства засновані на Рамковій конвенції ВООЗ щодо боротьби з тютюном та Директиві 2014/40/ЄС, які передбачають обмеження на застосування в тютюновій індустрії маркетингових технологій, спрямованих на підвищення привабливості тютюнових виробів, стимулювання продажу та створення ілюзії меншої шкоди.

Діючими нормами Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» встановлено заборони, зокрема куріння тютюнових виробів чи кальянів, вживання електронних сигарет, заправних контейнерів та рідин до них, в приміщеннях установ та організацій будь-якої форми власності, у кафе, барах, ресторанах тощо.

Здоров’я – це те, що ми маємо цінувати найбільше, проте й  пасивне куріння загрожує нашому здоров’ю.

Плануєте відвідати заклад, у якому порушують бездимний простір, зокрема подають кальян?

Перебування в приміщенні, де курять кальян, завдає такої ж серйозної шкоди, як і власне куріння. Пасивне куріння може спричинити запаморочення, отруєння, головний біль, ураження дихальних шляхів, а при постійному вдиханні — навіть ішемічну хворобу серця й рак легень.

Дим від кальяну складається з газів, які не мають кольору, запаху, тож пасивні курці відчувають лише солодкуватий запах ароматизаторів.

Для приваблення більшої кількості людей до куріння тютюнова індустрія вигадала нові продукти для кальянів — так звані безнікотинові або безтютюнові суміші для куріння кальяну. Хибно вважати, що такі суміші становлять меншу загрозу для курців або пасивних курців. Дим кальяну все ще містить продукти згорання вугілля, чадний газ, поліциклічні ароматичні вуглеводні — визначені або потенційні канцерогени. Такі речовини збільшують ризик розвитку раку, хвороб серця та легень.

Пам’ятайте, що безпечного куріння не існує.

Для дозвілля обирайте прогулянку на свіжому повітрі або ж заклади, у яких не подають кальян. До того ж куріння кальянів у приміщеннях кафе, барів і ресторанів заборонено законом.

Якщо ви стали свідком порушень норм антитютюнового законодавства на території Миколаївської області, просимо повідомити про це Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: пр-т. Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003.

E-mail: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua