Амброзія – небезпечний для здоров’я бур’ян
Останнім часом збільшилась кількість людей, які страждають від алергії в період цвітіння рослини, одною з таких рослин є амброзія, з початком цвітіння якої серед населення спостерігається алергійне захворювання – амброзійний поліноз.
Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia) – однорічна рослина з потужним коренем, за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, за розміром і формою листків нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста).
Цей бур’ян має високу плідність та здатність надзвичайно швидко поширюватися, адже одна рослина здатна дати 30-40 тис. насіння, яке може поширюватися на великі відстані ( до 5 кілометрів). Схожість насіння зберігається 5 – 14 років. Він засмічує городи, сади, пасовища, посіви польових культур, особливо просапних і зернових.
Його часто можна побачити на вулицях населених пунктів, у полезахисних лісосмугах, на узбіччях доріг, на пустирях, по берегах річок.
Батьківщина амброзії – Північна Америка, саме з неї, з початку минулого століття ця рослина потрапила до нас.
В Україні сезон цвітіння амброзії розпочинається з липня і триває аж до жовтня місяця. Саме квітковий пилок амброзії, який містить білки – антигени, стає причиною виникнення алергії у людей.
Як тільки пилок потрапляє на шкіру, у ніс та бронхи – у людини з’являється почервоніння та висип на шкірі, спостерігається сльозотеча, порушення зору, підвищення температури тіла, різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що може призвести до приступів бронхіальної астми.
З метою збереження здоров’я необхідно вживати заходи щодо попередження розповсюдження амброзії, які потрібно розпочинати з початку липня та проводити 3-4 рази на літо, методом скошування, який ефективний в період утворення бутонів, або вириванням з коренем. Стебла спалювати. Для очищення полів застосовують хімічні та агротехнічні методи.
Як попередити сезонну алергію:
- регулярно проводіть вологе прибирання у помешканні;
- по можливості, встановіть кондиціонер із фільтром повітря;
- в період цвітіння бур’яну не слід тримати вікна та кватирки відкритими, принаймні встановіть спеціальну захисну сітку, що обмежить потрапляння пилку в помешкання;
- намагайтесь не виходити рано-вранці на двір, адже найбільша концентрація пилку в повітрі спостерігається зранку і в сухі жаркі дні;
- після перебування на вулиці – приймайте душ з обов’язковим миттям волосся (алергени можуть скупчуватися на шкірі та волоссі).
При перших ознаках алергії звертайтесь за допомогою до фахівця, саме він зможе кваліфіковано підійти до вашої проблеми, встановити причину та призначити коректне лікування.
Пам’ятайте, що самолікування нерідко буває не тільки малоефективним, а може викликати додаткові проблеми.
-
16:43, 17 Квітня
Кишкові інфекції: прості правила для щоденного захисту
-
16:14, 17 Квітня
Продовжується контроль за якістю питної води в пунктах розливу міста Миколаєва
-
14:51, 17 Квітня
Проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території Баштанського району
-
17:02, 16 Квітня
Продаж м’яса в Інтернет мережі: це безпечно чи ні?
-
16:54, 16 Квітня
Заборонено ввезення харчових продуктів тваринного походження із неблагополучних по ящуру регіонів
-
09:36, 16 Квітня
На території України розпочато весняну кампанію вакцинації диких м’ясоїдних тварин
-
14:59, 15 Квітня
Порядок видачі міжнародних сертифікатів
-
14:14, 15 Квітня
Проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території Миколаївської області
-
17:20, 14 Квітня
Забезпечення населення Костянтинівської громади безпечною питною водою
-
20:15, 11 Квітня
До уваги суб’єктів господарювання