Актуальні питання метрологічного забезпечення у сфері охорони здоров’я

 

12 грудня 2019 року на базі КНП «Миколаївська обласна клінічна лікарня» Миколаївської обласної ради за ініціативи ДП «Миколаївстандартметрологія» відбувся  обласний семінар на тему: «Актуальні питання метрологічного забезпечення у сфері охорони здоров’я».

Склад учасників семінару становив близько 80 осіб. Зокрема, до семінару долучились відповідальні особи за забезпечення єдності вимірювань в медичних закладах з Братського, Вознесенського, Новобузького, Вітовського та Баштанського районів, фахівці клінік та центрів первинної медико-санітарної допомоги м. Миколаєва, а також посадові особи відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Шамовська Наталя Анатоліївна та Воронцова Наталя Валеріївна.

З 01 січня 2016 року, як набрав чинності Закон України “Про метрологію та метрологічну діяльність” від 05.06.2014 р. № 1314-VI, функції державного метрологічного нагляду були покладені на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрологічного нагляду- Держпродспоживслужбу. З початку 2019 року метрологічний нагляд здійснюється відповідно до затвердженого Річного плану державного нагляду (контролю) на 2019 рік. Протягом року було перевірено 24 суб’єкта господарювання, серед яких 9 медичних закладів. Слухачам семінару було роз’яснено вимоги Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», метрологічний нагляд та його види,  порядок здійснення метрологічного нагляду, відповідальність за порушення законодавства у сфері метрології та найбільш характерні приклади порушень метрологічних вимог за результатами метрологічного нагляду у 2019 році, а саме: застосування не повірених ЗВТ, застосування ЗВТ, які не захищені від вільного доступу до них; невиконання вимог приписів про усунення порушень метрологічних вимог.