Африканська чума свиней в Первомайському районі: 2 свині віком 6-7 місяців

stop_svinina

23.11.2018 в приватному господарстві гр. Куртій Н.М., ст. Кам’яний Міст, Первомайського району Миколаївської області зареєстровано загибель 2 голів свиней віком 6-7 місяців.

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 002200 п.м./18 від 24.11.2018).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 24.11.2018 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при первомайській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.

Встановлено епізоотичне вогнище територію приватного господарства гр. Куртій Н.М.

До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища ввійшли такі населені пункти: ст. Кам’яний Міст, с. Катеринка та с. Петрівка..

До зони нагляду радіусом 5 км від зовнішніх меж зони захисту ввійшли такі населені пункти: с. Кримка, с. Полтавка, с. Зелені Кошари, с. Старі Кошари, с. Кумарі, с. Степківка,       с. Кінецпіль Первомайського району та с. Кумарі Врадіївського району.

На даному етапі вживаються заходи щодо ліквідації спалаху АЧС відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 року за № 432/30300.