Створено оперативний штаб щодо запобігання занесення та поширення випадків коронавірусу

З метою запобігання поширення коронавірусної інфекції та проведенням контролю за вжиттям заходів із запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 в Єланецькому районі створено оперативний штаб щодо запобігання занесення та поширення випадків коронавірусу COVID-19 (розпорядження Єланецької РДА від 19.03.2020 № 65-р) із залученням фахівців Єланецького міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

На виконання Постанови КМУ № 211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» Єланецьке міжрайонне управління повідомляє, що протоколом № 2 від 18.03.2020 комісії ТЕБ та НС при Єланецькій РДА затверджено ряд заходів щодо профілактики COVID-19, а саме:

  1. Тимчасово призупинено роботу об’єктів загального користування незалежно від форми власності та підпорядкування до особливого розпорядження та скасування обмежувальних заходів:

– бібліотек та культурних і розважальних закладів;

– усіх магазинів, крім побутових, продуктових та аптек;

– фітнес-клубу, спортивних майданчиків та стадіонів;

– перукарень;

– кафе, барів, закладів громадського харчування;

– інших закладів та установ (на розсуд та під особисту відповідальність керівника).

  1. Призупинено роботу комунального підприємства Єланецький селищний ринок «Центральний», у тому числі і виїзну торгівлю.
  2. Заборонено оператором ринку харчових продуктів на період карантину здійснювати реалізацію нефасованих харчових продуктів та надані рекомендації даним суб’єктам господарювання, щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог та вимог щодо присутності не більше 10 осіб. Проведено роз’яснювальну роботу щодо проведення профілактичних та запобіжних заходів з недопущення поширення випадків COVID-19 які знаходяться на території району. Надані інформаційні матеріали щодо недопущення поширення випадків COVID-19 – 47 операторам ринку, діяльність яких пов’язана з обігом харчових продуктів та сільським радам.
  3. Введено карантин в закладах освіти та закладах культури Єланецького району з 12.03.2020, обмежено масові заходи, проведено роз’яснювальної роботи серед населення району. На даний час всі заклади освіти, а саме ЗОШ – 16, ДНЗ – 18 не працюють, по всім закладам освіти розповсюджено пам’ятки щодо профілактики COVID-19.
  4. Доведено рекомендації щодо проведення профілактичних та запобіжних заходів з недопущення поширення випадків COVID-19 до 7 пунктів закупівлі молока.
  5. На території району знаходяться 47 об’єктів громадського харчування. Всі заклади громадського харчування на даний термін зачинені.
  6. Єланецьким міжрайонним управлінням направлено на електронні скриньки селищному та сільським головам рекомендації та пам’ятки щодо запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 з подальшим поширенням по об’єктам соціально-побутового призначення.
  7. Обмежено наглядову діяльність на об’єктах, роботу яких припинено у зв’язку з введенням карантинних заходів на території Єланецького району. В межах повноважень Єланецького міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, передбачених Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V припинено всі планові заходи державного контролю та нагляду.
  8. 26.03.2020 проведено засідання штабу комісії ТЕБ та НС при Єланецькій РДА щодо виконання доручення протоколу № 2 від 18.03.2020.
  9. 10. Єланецьким міжрайонним управлінням проводиться подальша робота з суб’єктами господарювання щодо профілактичних та запобіжних заходів з недопущення поширення випадків COVID-19.