73-я сесія Ради Європейської та Середземноморської організації з карантину та захисту рослин: Україну представляє Держпродспоживслужба

25-30 вересня в Парижі відбулась 73-я сесія Ради Європейської та Середземноморської організації з карантину та захисту рослин (ЄОКЗР), до якої долучились представники понад 50 країн з метою обміну досвідом та актуальною інформацією в сфері карантину та захисту рослин.

Україну в засіданнях ЄОКЗР представили Заступник Голови Держпрордспоживслужби, Головний державний фітосанітарний інспектор України Вадим Чайковський та головний спеціаліст Департаменту міжнародного співробітництва, торгівлі та комунікацій Держпродспоживслужби Влада Сичкова.

Головна тема заходу – фітосанітарна ситуація в країнах-учасницях ЄОКЗР та поглиблений аналіз даних з карантину рослин у світі, обмін передовим науковим досвідом, висвітлення досягнень у фітосанітарії, обговорення і пошук спільних рішень з проблемних питань, що сьогодні виникають в сфері з карантину та захисту рослин.

Наразі зусилля органів виконавчої влади нашої держави спрямовані на поступову гармонізацію українського фітосанітарного законодавства у відповідності до міжнародних норм, тому участь у засіданні ЄОКЗР є дієвим інструментом обміну інформацією та координації діяльності.

Міжнародне співробітництво Держпродспоживслужби з компетентними органами інших країн сприяє розв’язанню багатьох проблемних питань та ефективнішому проведенню санітарних та фітосанітарних заходів, спрямованих на попередження занесення й розповсюдження карантинних та інших небезпечних організмів.

Довідково. Європейська та Середземноморська організація з карантину та захисту рослин (ЄОКЗР) – є міждержавною організацією відповідальною за міжнародне співробітництво у сфері карантину і захисту рослин в Європейському і Середземноморському регіоні. Україна є членом ЄОКЗР з 1994 року.