Що таке холера і як від неї захиститися

Війна призвела до зростання ризиків тяжких епідемічних ускладнень. Внаслідок руйнування інфраструктури та комунікацій,  постають  проблеми із забезпеченням населення чистою питною водою, харчовими продуктами, дотриманням людьми вимог  гігієни та санітарії. Через що збільшується  ймовірність поширення інфекційних хвороб, в тому числі і особливо- небезпечних.

Згідно з даними ДУ « Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за останні 4 місяці цього року в нашій області відзначається підвищення  захворюваності на кишкові інфекції на 28%, що є тривожним показником. Найбільш «актуальним» інфекційним захворюванням для нашого регіону є холера.  Враховуючи епідемічну ситуацію, Миколаївська область та м. Миколаїв відносяться до першої групи ризику  щодо можливості виникнення цієї інфекції.

Холера — це гостре  інфекційне  захворювання, спричинене холерним вібріоном, яке характеризується значними втратами води та електролітів, що призводить до критичного  зневоднення організму, яке несе  небезпеку здоров’ю та життю людини.

Шляхи передачі: водний, харчовий, контактно-побутовий.

У разі спалаху холери, хвороба за короткий проміжок часу здатна вражати значну кількість людей, викликаючи епідемії, при цьому, за відсутності адекватного лікування, смертність від неї досягає високого рівня.

Щоб зменшити ризики захворіти на холеру Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертає увагу на дотриманні заходів профілактики:

  • Для купання  користуватися лише офіційно визначеними місцями відпочинку та відповідно облаштованими пляжами.
  • При купанні у водоймах і басейнах не слід допускати потрапляння води до рота.
  • Використовувати безпечну, гарантованої якості воду ( бутильовану або  кип’ячену ) для пиття, приготування їжі, миття овочів, фруктів, посуду тощо.
  • Не купувати харчові продукти, особливо  рибу, морепродукти у місцях несанкціонованої торгівлі.
  • Не вживати сирі та термічно необроблені продукти моря, океану та інших водних об’єктів (озеро, річка тощо).
  • Ретельно готувати їжу,  витримуючи всі правила приготування  і теплової обробки страв.
  • Мити та обдавати окропом фрукти і овочі, особливо у разі споживання їх у сирому вигляді.
  • Дотримуватися особистої гігієни, ретельно мити руки перед тим, як брати чи готувати їжу, після відвідування туалету, громадських місць і т.д.
  • Утриматися від використання льоду для охолодження різних напоїв.
  • Виключити доступ комах до продуктів харчування.

Пам’ятайте! Дотримання профілактичних заходів допоможе захистити себе та своїх близьких від цієї небезпечної інфекції.