Державний нагляд

В межах державного нагляду та проведення роз’яснювальної роботи серед операторів ринку та адміністрації агропродовольчого ринку ФОП Топало І. смт Врадіївка було здійснено виїзний захід начальником Первомайського районного управління головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області. Відбулася зустріч з директором та реалізаторами на ринку, яким було наголошено, що суб’єкти господарювання несуть адміністративну та кримінальну відповідальність за виготовлення, введення в обіг та розповсюдження (продаж) харчової продукції, що не відповідає вимогам. Штрафи на десятки тисяч гривень можуть бути накладені, як на великих виробників, так і фізичних осіб. Робоче місце продавця повинно бути належним чином обладнано (криті або відкриті столи, прилавки) мати площу для викладки і зберігання запасів товарів тощо. Продаж продовольчих і непродовольчих товарів здійснюється в окремих зонах цих майданчиків згідно із затвердженим адміністрацією ринку планом розміщення торговельних місць на ринку.

Продавець повинен мати на торговельному місці при собі такі документи:

– про сплату послуг ринку;

– належним чином оформлену особисту медичну книжку (у разі продажу продовольчих товарів);

– копії документів, що підтверджують якість та безпеку товарів;

– копії документів, що підтверджують походження товарів та проходження фітосанітарного контролю (у разі реалізації тропічних плодів);

– висновок державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, що функціонує на ринку. Зверталась увага і на зовнішній вигляд реалізаторів, дотримання ними гігієнічних норм.

Наголошено адміністрації ринку про недопущенням реалізації недоброякісної продукції тваринного і рослинного походження на ринку смт Врадіївка, без обстеження державними лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи.