17 травня 2024 року у Тернополі під головуванням Сергія Ткачука, Голови Держпродспоживслужби та за участі заступників Голови і керівників територіальних органів Держпродспоживслужби відбулося виїзне засідання колегії Держпродспоживслужби, де обговорювалися питання забезпечення епізоотичного та фітосанітарного благополуччя з урахуванням законодавчих змін та викликів, спричинених вторгненням рф.

Сергій Ткачук наголосив на необхідності вдосконалення підходів до оформлення ветеринарних документів і міжнародних сертифікатів на експорт. Обговорювалися також питання профілактики та боротьби зі сказом, включаючи взаємодію з місцевими органами щодо регулювання чисельності диких тварин.

Прийнято рішення щодо забезпечення фітосанітарного благополуччя, включаючи обстеження лісів та сільськогосподарських угідь для виявлення шкідливих організмів. Наголошено на важливості роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання щодо дотримання регламентів застосування засобів захисту рослин, фітосанітарних вимог країн-партнерів, і необхідності створення вільних ділянок для уникнення імпортних заборон.

Засідання завершилося ухваленням рішень для системної та ефективної діяльності Держпродспоживслужби та її територіальних органів у сфері епізоотичного і фітосанітарного благополуччя, а також контролю за безпечністю харчових продуктів.