У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Миколаївській області проведено нараду щодо запобігання поширенню сказу

В Головному управлінні Держпродспоживслужби в Миколаївській області 25 липня 2023 року відбулась спільна нарада за участі представників Південного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області), Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, Миколаївського зонального відділу військової служби правопорядку, Миколаївської обласної державної лікарні ветеринарної медицини, Миколаївської державної регіональної лабораторії Держпродспоживслужби.

Порядком денним даної наради стало питання щодо організації заходів, направлених на профілактику сказу та мінімізацію ризиків для здоров’я людини на території Миколаївської області, шляхом здійснення відстрілу хижих та шкідливих тварин в умовах воєнного стану.

Основними шляхами подолання проблеми сказу в області є:

  • Посилення епізоотичного моніторингу та лабораторних досліджень.
  • Проведення профілактичних заходів: вакцинації та оральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.
  • Регулювання чисельності бродячих тварин в населених пунктах.
  • Просвітницька робота серед населення щодо профілактики захворювання на сказ та правил поведінки при контактах із дикими тваринами.
  • Посилення ветеринарно-санітарного контролю за утриманням свійських тварин, особливо у приватному секторі.
  • Забезпечення своєчасного реагування на випадки сказу та вжиття карантинних заходів.

За результатами проведення спільної наради ухвалено створення в складі користувачів мисливських угідь адміністративних районів Миколаївської області, представників районних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, районних лікарень ветеринарної медицини Миколаївської обласної державної лікарні ветеринарної медицини спільних груп з організації та проведення відстрілу, дослідження хижих та шкідливих тварин, а також інші рішення пов’язані із отриманням дозволів на проведення відстрілу хижих та мисливських тварин .

Реалізація зазначених заходів в комплексі дозволить стабілізувати епізоотичну ситуацію та запобігти поширенню сказу серед диких і свійських тварин в області. Контроль за виконанням протиепізоотичних заходів має стати пріоритетом як для місцевої влади, так і для громадськості. Лише спільними зусиллями можна подолати цю небезпечну хворобу.