Перспективи цифровізації Держпродспоживслужби розглянуто на засіданні Комісії з управління інформаційними технологіями

20 липня відбулося засідання комісії Комісії з управління інформаційними технологіями в Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Ключове питання – стан цифрової трансформації, цифрового розвитку та цифровізації Держпродспоживслужби та її органів, а також підвідомчих установ та підприємств.

Комісія є постійно діючим допоміжним органом, що забезпечує загальне стратегічне управління проєктами у сфері інформатизації та інформаційними технологіями з метою подальшого цифрового розвитку Держпродспоживслужби, її територіальних органів, а також координацію робіт щодо створення, розвитку та інтеграції інформаційних систем, мереж, ресурсів та інформаційних технологій.

На засіданні головував заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Захарін. Він повідомив про ключові аспекти державного управління у сфері цифровізації, законодавче та нормативно-методичне забезпечення відповідних управлінських процесів, а також загальні контури системи цифрового розвитку Держпродспоживслужби.

Начальник Управління цифрової трансформацїі, цифрового розвитку та цифровізації Держпродспоживслужби Борис Перейма доповів про стан інформаційно-комунікаційних систем Держпродспоживслужби.

Нині в Держпродспоживслужбі експлуатується 15 інформаційно-комунікаційних ресурсів (програми, цифрові модулі, електронні платформи, реєстри тощо), знаходиться в стані розробки або впровадження – 4, працює в інформаційно-довідковому режимі – 2. В поточній роботі використовуються сучасні інструменти цифрових та інформаційно-комунікаційних технологій.

За підсумками засідання Комісія ухвалила рекомендувати здійснити заходи щодо проведення процедури аудиту інформаційно-комунікаційних технологій. Аудит має включати результати аналізу наявних проблем у сфері цифровізації та застосування інформаційно-комунікаційних технологій, а також рекомендації, спрямовані на підвищення ефективності вказаної роботи.

Під час засідання було обговорено низку пропозицій та ініціатив, які нині опрацьовуються Управлінням цифрової трансформацїі, цифрового розвитку та цифровізації Держпродспоживслужби.