На відпрацювання Доручень Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області №Д/12-23 та №Д/13-23 від 15.06.2023 року, щодо недопущення до реалізації на агропродовольчих ринках риби та водних біоресурсів без документів стосовно забезпечення простежуваності за принципом «крок назад» (товарно-транспортна накладна) а також вилучення або заборони до обігу небезпечних харчових продуктів, проводиться роз’яснювальна робота серед виробників та операторів ринку. На інформаційних стендах агропродовольчих ринків Первомайського району розміщено інформацію з вище зазначених питань. Первомайським районним управлінням надіслано офіційний лист начальнику Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області про забезпечення участі спеціалістів ГУ Національної поліції України в Миколаївській області у спільних з головними спеціалістами Первомайського районного управління рейдах з посилення контролю за реалізацією риби та водних біоресурсів, а також харчових продуктів тваринного походження. З 15.06.2023 року по Первомайському району проведено  8  рейдів, 7 з яких на ринках району, оглянуто – 12 місць торгівлі. В реалізації рибна продукція в асортименті від виробника ФОП Городнюк О.О. м. Первомайськ, Миколаївська область, та з оптово-продовольчих баз м. Первомайськ та Первомайського району, риба ставкова від зареєстрованого оператора ринку Клепацький В.В. (смт Криве Озеро) за наявності супровідних документів.

Ведеться роз’яснювальна робота з операторами ринка, які здійснюють обіг риби та водних біоресурсів по торгівельним мережам, щодо дотримання ст. 20, ст. 22 та ст. 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». За звітний період відпрацьовано – 14 місць торгівлі. Направлено листи – роз’яснення  підконтрольним потужностям з виробництва харчових продуктів стосовно відповідності води, що використовується у виробництві харчових продуктів у технологічному процесі та/або є інгредієнтом), вимогам встановленим до води питної, в т.ч. на потужності з переробки риби та виробництва рибних продуктів стосовно походження сировини.

На виконання плану державного моніторингу  на ІІ квартал 2023 року щодо залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах та необроблених харчових продуктах тваринного походження проведено відбір зразків на потужності ТОВ «ЛКА» с. Чаусове, Первомайський район, Миколаївська область з виробництва яйця харчового – м’язи курячі 2 зразки, яйця курячі – 5 зразків,  СТОВ «Промінь», с. Воєводське, Первомайський (Арбузинський) район, Миколаївська область – 1 зразок молоко. Відбір зразків проводиться згідно Методичних рекомендацій щодо процедур здійснення відбору зразків затверджених наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 09.02.2017 року № 7 в частині неочікувано, здійснюватись без будь якого заздалегідь визначеного часу, дати та дня тижня з маркуванням та пломбуванням, що унеможливлює відкриття та заміни зразка.

Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи у сфері запровадження і застосування постійно діючих процедур, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках за звітний період з 8 суб’єктами господарювання за рік з 178 суб’єктами господарювання.

Ведеться постійний контроль роботи ветеринарних лікарень.