Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області проводить постійний аналіз даних щодо питань радіаційної безпеки населення Миколаївської області на виконання доручення Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля від 13.08.2022 щодо підвищення готовності до реагування на надзвичайну ситуацію у випадку радіаційної аварії

За представленими даними ДУ «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» радіаційний фон на території області відповідає даним багаторічних спостережень, характерних для даної місцевості (всього за період з 25.05. по 01.06.23р проведено 315 вимірювань радіаційного фону в містах Миколаєві, Очакові, Первомайську, Южноукраїнську, Баштанці).

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області проводиться контроль за якістю харчових продуктів, сільськогосподарською продукцією, кормами. Фактів відхилень радіологічних досліджень від норми не виявлено. (За за період з 25.05. по 01.06.23р проведено 32 дослідження харчових продуктів, 1 дослідження сільськогосподарських культур, 1 дослідження кормів).

Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства продовжується робота щодо надання адміністративних послуг в сфері надання дозволів (санітарних паспортів) на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання. За період з 25.05. по 01.06.23р проведено санітарно-епідеміологічне обстеження 1 лікувального закладу з метою отримання дозволу (санітарного паспорту) на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання. За результатами обстеження порушень не виявлено. При проведені обстеження надано методичну допомогу щодо створення умов при розміщенні джерел іонізуючого випромінювання відповідно до ДСП 6.177-2005-09-02 «Основні санітарні правила забезпечення радіаційної безпеки України», ДСанПіН 6.6.3-150-2007 «Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур».