В зв’язку з тим, що законодавство України передбачає обов’язкову щорічну паспортизацію складів для зберігання пестицидів, тому, на постійному контролі управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області знаходиться питання дотримання діючих санітарних норм суб’єктами господарювання, що займаються обігом пестицидів та агрохімікатів. Станом на 02.06.2023р. по Миколаївській області звернулося всього 5 суб’єктів господарювання на отримання санітарного паспорту на 6 складів пестицидів. За результатами проведених позапланових заходів державного нагляду (контролю) об’єкти відповідали вимогам та отримали санітарні паспорти на право одержання, зберігання та застосування пестицидів і агрохімікатів.

За поточний період червня управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області проведено позапланові заходи державного нагляду (контролю) за заявою ТОВ «Фірма Ерідон» з метою перевірки відповідності складських приміщень вимогам чинного санітарного законодавства для отримання санітарного паспорту на право одержання, зберігання та застосування пестицидів і агрохімікатів.

В процесі перевірки перевірялися умови зберігання, проходження медоглядів, забезпеченість працівників засобами індивідуального захисту. Порушень вимог санітарного законодавства не виявлено. В ході перевірок надано методичну допомогу з питань дотримання Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві». Керівництво підприємства своїми діями щодо дотримання чинного законодавства в сфері обігу пестицидів забезпечує охорону навколишнього середовища та здоров’я населення. Санітарні паспорти видані терміном на 1 рік до 02.06.2024р.

Шановні суб’єкти господарювання що займаються обігом пестицидів! Дотримуйтесь вимог чинного санітарного законодавства.

За консультаціями з цього питання можна звернутися до управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 41 або за тел. (0512) 70 93 77.

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області нагадує, що не правильне зберігання та використання пестицидів та агрохімікатів приводить до забруднення навколишнього середовища та негативного впливу на здоров’я людей. Враховуючи вимоги діючого законодавства суб’єктам господарювання, які займаються обігом пестицидів, необхідно звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області для отримання відповідного санітарного паспорту.