12 травня – Міжнародний день здоров’я рослин

Сьогодні спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області до Міжнародного дня здоров’я рослин хочуть максимально привернути увагу громадськості до важливості збереження рослинного світу та екологічного розвитку в цілому, підвищити увагу до підтримки здоров’я рослин та забезпечення здорового довкілля та життя на Землі.

Для того, щоб привернути увагу суспільства до важливості рослинного світу в екосистемі планети, Організація Об’єднаних Націй оголосила                    12 травня – Міжнародним днем здоров’я рослин.

Основні причини встановлення Дня здоров’я рослин полягають у тому, що рослини є основою життя на планеті Земля. Вони забезпечують кисень для дихання, їжу для тварин та людей, а також є важливим елементом в екосистемі. Опіка рослин є важливим елементом екологічного розвитку та забезпечення життєвої активності на планеті. Здоров’я рослин має вирішальне значення також і для сільського та лісового господарства. Здорові рослини мають важливе значення для продовольчої безпеки, оскільки вони забезпечують необхідні поживні речовини для споживання людиною та годівлі тварин. Вони також сприяють виробництву біопалива, ліків та інших основних продуктів. День здоров’я рослин нагадує про необхідність збереження та захисту рослинного світу для майбутніх поколінь. Адже рослини становлять 80 % їжі, яку споживає людство. Тому ризики втрати врожаїв через спалахи розвитку шкідників та хвороб рослин, занесених при міжнародних перевезеннях з нехтуванням міжнародних стандартів фітосанітарних заходів, можуть бути занадто небезпечні для продовольчої безпеки у світі. За повідомленням Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН щорічно внаслідок впливу небезпечних шкідливих організмів рослин втрачається до 40 % урожаю сільськогосподарських культур. Як наслідок, мільйони людей не мають достатньої кількості продуктів харчування.

Сучасне життя створює все більше загроз для здоров’я рослин. З’являються нові території, де розповсюджуються шкідливі організми рослин. Міжнародні подорожі та торгівля призводять до поширення шкідників, хвороб та бур’янів по світу, завдаючи великої шкоди місцевим рослинам та середовищу. Тому, завчасно організований захист рослин від шкідливих організмів є кращим, ніж боротьба з надзвичайними ситуаціями.