УВАГА! ЗРОСТАЄ РИЗИК ВИНИКНЕННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ СЕРЕД НАСЕЛЕННЯ НА ГЕПАТИТ А

В зв’язку з нестабільною ситуацію з  централізованим постачанням питної води  населенню  міста Миколаєва  виникає підвищений ризик захворювання населення міста на гепатит А.

Гепатит А найбільш поширений, і шлях зараження їм такий же, як при шлунково – кишкових інфекціях. Вірус гепатиту А виділяється з організму хворого з випорожненнями, інфікуючи воду і грунт, потрапляючи на руки неохайного людини, а потім на предмети ужитку і в їжу.

За даними ВООЗ від гепатиту А щороку помирає 6-7 тисяч осіб у світі, і кожного року захворювання діагностують у 1,4 мільйона людей.

Вірус гепатиту А найчастіше передається орально-фекальним шляхом — тобто, через воду, харчові продукти, випорожнення.

Гепатит А часто називають хворобою брудних рук, тому що в повсякденних умовах він найчастіше передається через недбало вимиті руки інфікованих людей, які готують їжу для членів сім’ї чи закладів громадського харчування. Захворювання, навіть легке спочатку, може несподівано придбати важку, небезпечну для життя перебіг.

Вірус тривалий час може жити у воді — аж до 10 місяців, але після кип’ятіння він легко руйнується протягом 5 хвилин. Найбільші ризики підхопити вірус виникають при недотриманні санітарно-побутових норм та порушенні правил особистої гігієни.

Вірусному гепатиту А можна запобігти навіть в суворих умовах воєнного стану, якщо дотримуватися правил гігієни та підтримувати санітарні норми:

Не використовувати для питних цілей, приготування їжі та миття посуду воду без попереднього кип’ятіння, особливо, якщо це питна вода із створених запасів на час відключення централізованого водопостачання.

Ретельно мити руки з милом після кожного відвідування туалету, перед приготуванням і вживанням їжі.

Підтримувати належні санітарні умови у будинках.

Збережемо своє здоров’я та здоров’я близьких!