Внаслідок  збройної агресії Російської федерації проти України на багатьох територіях Миколаївської області виникла критична ситуація щодо забезпечення населення питною водою.

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що безпечною для вживання є вода, що відповідає вимогам ДСанПіНом 2.2.4-171-10 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”.

В разі відсутності питної води,  головним завданням є оцінка якості води з альтернативних джерел на відповідність мікробіологічним, санітарно – хімічним, органолептичним показникам.

В зв’язку з вищезазначеним для питних цілей рекомендовано вживати питну воду фасовану виробником.

Враховуючи критичну ситуацію в м. Миколаєві щодо питного водопостачання проводиться пошук альтернативних джерел.  Питну воду з таких джерел можна використовувати тільки після отримання результатів дослідження щодо відповідності вимогам за мікробіологічними, санітарно – хімічними та органолептичними показниками.

В разі встановлення забруднення води та невідповідності за  мікробіологічними показниками, рекомендовано наступні методи знезараження води:

  1. Хлорування (хлоровмісні реагенти для знезараження води). Використання хлорвмісних реагентів, таких як хлорне вапно, гіпохлорит натрію і кальцію, робить знезараження води менш небезпечним.
  2. Використання ультрафіолетового знезараження УФ променями. Ультрафіолетові промені руйнують як вегетативні, так і спорові форми бактерій, зберігаючи органолептичні властивості води.
  3. Використання біологічної очистки – це системи Ecosoft.

В побутових цілях, методом знезараження може застосовуватися метод кип’ятіння води (не менше 10-15 хвилин). При кип’ятінні води вбиваються віруси, бактерії, антибіотики, видаляються розчинені гази, також зменшується загальна жорсткість.

При невідповідності води санітарно – хімічним, органолептичним, токсилогічним показникам, доцільно використовувати спеціальні методи доочищення води, наприклад: Система зворотнього осмосу Ecosoft.

Головне управління Держпродспоживслужи в Миколаївській області проводить моніторинг та дослідження питної води, з альтернативних джерел, з метою оцінки можливого використання для питних потреб.

Враховуючи вищезазначене,

Шановні представники органів місцевої влади, жителі м. Миколаєва

та   суб’єкти господарювання!!!!!!

В разі необхідності оцінки стану питного водопостачання з підземних джерел ви можете звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області з метою проведення лабораторних досліджень та оцінки джерела питного водопостачання. Електронна адреса для звернень: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua.

Бережіть себе та своїх близьких! Будьте здорові та самовідповідальні!